عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال توضیحاتی در مورد چگونگی صدور مجوز برای دو باشگاه پرسپولیس و استقلال ارائه کرد.

ابهام در مورد تایید مجوز دقیقه ۹۰ پرسپولیس و استقلال

کاظم اولیایی درباره صدور مجوز حرفه‌ای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای اظهار داشت: در ابتدا هفت تیم از کمیته صدور مجوز حرفه‌ای درخواست دریافت مجوز حرفه‌ای داشتند. مس کرمان در میانه راه مدارک خود را بارگذاری و در ادامه کار را رها کرد. به این ترتیب شش تیم ماند. در جلساتی که با نمایندگان باشگاه‌ها داشتیم سه تیم سپاهان،‌ فولاد و گل‌گهر با تکمیل مدارک‌شان موفق به اخذ مجوز شدند و شرایط لازم را داشتند.

وی افزود: کارشناس حقوقی و مالی که به طور مستقل عضو کمیته صدور مجوز حرفه‌ای هستند، به مدارک ایراد گرفتند و اعلام کردند این ایرادها باید برطرف شود. کمیته بدوی ابتدا درخواست سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتور را رد کرد و این باشگاه‌ها را واجد شرایط دریافت مجوز حرفه‌ای ندانست. در ادامه این باشگاه‌ها به کمیته استیناف صدور مجوز درخواست خود را ارسال کردند که این کمیته هم در مرحله اول این درخواست این باشگاه‌ها رد کرد اما در ساعات آخر تضمین‌هایی از مراجع بالاتر داده شد تا این ایرادها برطرف شود. به قول امروزی‌ها باشگاه استقلال و پرسپولیس با تک ماده مشکل‌شان حل شد. برای باشگاه تراکتور هم در حال بررسی است ولی مجوز استقلال و پرسپولیس صادر شد و تضمین دادند مشکلات به زودی برطرف شود. 

«آیا این امکان وجود دارد AFC در راستی آزمایی خود مجوز حرفه‌ای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را تأیید نکند؟» عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای در واکنش به طرح این سؤال به تسنیم گفت: به هر حال این مدارک در پنجره‌ AFC بارگذاری شده است. ما مدرک فیزیکی نداریم و مدارک در سایت بارگذاری می‌شود و AFC ناظر این روند است. این امکان وجود دارد که در راستی آزمایی AFC این مجوز را تأیید نکند. هم کمیته مجوز حرفه‌ای و هم کمیته بدوی، از سوی بالاترین مراجع تضمین‌های بسیار سنگینی به AFC داده‌اند و اگر خلاف اظهارات مطرح شده ثابت شود اعضای کمیته‌ها با محرومیت و جرائم سنگینی مواجه خواهند شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.