یک تابلوی نقاشی کمیاب از «فریدا کالو» در یک خانه حراجی در نیویورک به قیمت تقریباً ۳۵ میلیون دلار فروخته شد.

آثار «فریدا کالو» رکورد زد/ فروش ۲۰ میلیون دلاری نقاش ۱۰۱ ساله

به گزارش قدس آنلاین، روز گذشته یک تابلوی نقاشی کمیاب از «فریدا کالو» در یک خانه حراجی در نیویورک به قیمت تقریباً ۳۵ میلیون دلار فروخته شد که رکوردی برای اثری از این هنرمند برجسته مکزیکی محسوب می‌شود.

در همین حراج، تابلویی از هنرمند فرانسوی پیر سولاژ نیز با فروش ۲۰.۲ میلیون دلاری، رکوردی را برای آثارش بجای گذاشت.

رکورد فروش آثار هر دو نقاش در جریان حراج روز گذشته شکسته شد. تابلوی «من و دیگو» اثر فریدا کالو ۳۴ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار به فروش رسید. این تابلو یکی از نقاشی‌های فریدا کالو است که در آن چهره دیگو ریورا، شوهرش در آن دیده می‌شود.

رکورد قبلی فروش یکی از تابلوهای فریدا کالو در سال ۲۰۱۶ به قیمت هشت میلیون دلار به ثبت رسیده بود. بنا بر اعلام حراجی ساتبیز (Sotheby's) تابلوی «من و دیگو» از سوی مجموعه ادواردو کوستانتینی خریداری شد. این تاجر و مجموعه‌دار آرژانتینی بنیانگذار موزه هنرهای آمریکای لاتین در  بوئنوس آیرس است.

 تابلوی «دیگو و من» اکنون گران‌ترین اثر هنری آمریکای لاتین است که در حراج فروخته شده است. فریدا کالو که با نگاه مرموزش در خودنگاره‌ها یا سلف پرتره‌هایش شناخته می‌شود در سال ۱۹۵۴ میلادی در سن ۴۷ سالگی درگذشت.  

در حراجی روز گذشته همچنین تابلویی از پیر سولاژ با رقم ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار رکورد فروش آثار این هنرمند ۱۰۱ ساله را شکست. پیر سولاژ که با تابلوهای سیاه رنگ خود شناخته می‌شود در سال ۲۰۱۴ از سوی فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری وقت فرانسه «بزرگترین هنرمند زنده جهان» توصیف شد.

منبع: فارس

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.