شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۶

تولیت آستان قدس رضوی در دیدار فرمانده ناوگروه ۷۵ نداجا:

اقتدار دریایی کشور مرهون روحیه خودباوری و خودکفایی رزمندگان است

دیدار

تولیت آستان قدس رضوی گفت: اقتدار دریایی کشور مرهون روحیه خودباوری و خودکفایی رزمندگان نیروی دریایی است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی در آستانه روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دیدار امیر دریادار دوم مجتبی محمدی، فرمانده هفتاد و پنجمین ناوگروه اعزامی به اقیانوس اطلس و امیر سرتیپ آذریان، فرمانده ارشد ارتش جمهوری اسلامی در شمال شرق کشور که در حرم مطهر رضوی انجام شد، خودباوری و اعتمادبه‌نفس ملی را از دستاوردها و برکات انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: انسانی که اعتمادبه‌نفس نداشته و ننگ ذلت و خواری را پذیرفته باشد، شکست را به‌راحتی می‌پذیرد، ازاین‌رو در آیات و روایت اسلامی بر حفظ عزت تأکید و بیان شده که مؤمن حق ندارد خود را ذلیل کند.

وی عنوان کرد: حکمرانان ایران در دوران طاغوت در برابر مردم از موضع قدرت سخن می‌گفتند، اما در برابر ارباب‌های خارجی‌شان در اوج ذلت و خواری، تسلیم فرمان آن‌ها بودند؛ همانند شرایط امروز حکام مرتجع منطقه، که در برابر مستکبران حقیر و ضعیف هستند و بقایشان را در ارتباط با آن‌ها می‌بینند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به مأموریت دریایی چندین ماهه ناوگروه ۷۵ ارتش در آب‌های بین‌المللی، اظهار کرد: اینکه امروز غیورمردان نیروی دریایی ارتش، در اقدامی مقتدرانه پهنه اقیانوس‌ها را باوجود همه کارشکنی‌ها و تهدیدات می‌پیمایند و اقتدار ایران اسلامی را به رخ جهانیان می‌کشند، نتیجه خودباوری و اعتمادبه‌نفسی بوده که انقلاب اسلامی به ما داده است.

وی در ادامه به عملیات نیروی دریایی سپاه پاسداران در بازپس‌گیری محموله نفت دزدیده شده توسط نیروهای آمریکایی اشاره و اظهار کرد: اینکه دلاورمردان نیروی دریایی سپاه پاسداران با توکل بر خدا و شجاعت، نفت دزدیده شده ایران توسط آمریکایی‌ها را باز پس می‌گیرند و در عرصه‌های مختلف باعث تحقیر این رژیم تروریستی شده‌اند، نتیجه همین اعتمادبه‌نفس و خوداتکایی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی گفت: امروز فرمانده کل قوا انسانی صالح، شایسته و شجاع است که به مسائل سیاسی و نظامی کاملاً اشراف دارد و تهدیدات دشمنان هیچ تزلزلی در اراده ایشان ایجاد نمی‌کند، این‌ها نعمت‌هایی بوده که خداوند به ما عنایت کرده است.
وی ابراز کرد: در هر عرصه‌ای که روی پای خود ایستادیم و بر خدا توکل و به استعداد و توانایی‌های داخلی اعتماد کردیم، آنجا موفق و پیروز شده‌ایم؛ در دوران دفاع مقدس اعتمادبه‌نفس را نشان دادیم، در آن دوران چند موشک را به سختی وارد کشور کردیم؛ اما اکنون شهرک‌های موشکی داریم.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز نظامیان ایران اسلامی به معنای واقعی کلمه اقتدار نظامی دارند و باعزت و غروری تحسین‌برانگیز دریاها را مقتدرانه و عزتمندانه درمی‌نوردند.

گفتنی است در ابتدای این دیدار، امیر سرتیپ آذریان گزارشی از اقدامات قرارگاه منطقه‌ای ارتش در شمال شرق کشور و در ادامه امیر دریادار محمدی گزارشی از سفر ۱۳۳ روزه ناوبندر مکران و ناو سهند در آب‌های بین‌المللی ارائه کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.