یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۹

ارائه گزارش بدهی‌ها و مطالبات دولت به رئیس جمهور

خزانه داری

خزانه داری کل وزارت امور اقتصادی و دارایی، در اطلاعیه‌ای از ارائه گزارش سال ۱۳۹۹ بدهی‌ها و مطالبات دولت به رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین و به  نقل از شادا،  خزانه داری کل وزارت امور اقتصادی و دارایی، با انتشار اطلاعیه‌ای از ارائه گزارش سال ۱۳۹۹ بدهی‌ها و مطالبات دولت به رئیس جمهور خبر داد. این گزارش پس از ارائه به رئیس جمهور، به همراه لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور به مجلس شورای اسلامی ارسال می‌شود.

متن کامل اطلاعیه خزانه داری کل کشور به این شرح است: 

در اجرای حکم بند (پ) ماده (۱) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و آیین نامه اجرایی آن موضوع تصویب نامه شماره ۶۱۲۴۰/ت ۵۲۲۳۰ هـ مورخ ۹۴.۵.۱۷ هیات وزیران، گزارش سالانه بدهی‌ها و مطالبات دولت برای سال ۱۳۹۹، به منظور ارایه به مجلس شورای اسلامی به همراه لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، در خزانه‌داری کل کشور (مرکز مدیریت بدهی‌های عمومی و روابط مالی دولت) تهیه و با امضای وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی برای رئیس‌جمهور محترم ارسال شد. 
 
در اجرای تکالیف قانونی ماده (۱) قانون یاد شده از آبان ماه سال ۱۳۹۴ تاکنون بالغ بر بیست و نه (۲۹) فقره گزارش جامع بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی حسب مورد در مقاطع سه‌ماهه (فصلی) و سالانه توسط مرکز مدیریت بدهی‌های عمومی و روابط مالی دولت و با همکاری ادارات‌کل امور اقتصادی و دارایی استان‌ها تهیه و برای ارسال به مراجع قانونی ذیربط برای رییس‌جمهور محترم ارسال شده است. این گزارش ششمین گزارش سالانه در اجرای حکــم بند (پ) ماده مذکور می‌باشد و همچنین در اجرای بند (ب) همان ماده ۲۳ فقره گزارش فصلی نیز در مقاطع سه ماهه تهیه و ارسال شده است. 
 
شایان ذکر است از سال ۱۳۹۵ تاکنون در اجرای بخشنامه شماره ۱۳۶۱۵۱/۵۷ مورخ ۹۵.۷.۲۶ خزانه‌داری کل کشور بیش از ۱۴۱۵۰۰ فقـره گزارش از بیش از ۳۵۰۰ نقطه گزارشگری (دستگاه‌های‌اجرایی) به صورت الکترونیکی از طریق سامانه مدیریت اطلاعات بدهی‌ها و مطالبات دولت (سماد) دریافت گردیده که مبنای تهیه گزارش‌های جامع فصلی و سالانه بوده است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.