سه‌شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۸

نوازی: استقلال طوری بازی می‌کند که انگار خوب تمرین نمی‌کند

هافبک اسبق تیم فوتبال استقلال گفت: فکر می‌کنم ین تیم خوب تمرین نمی‌کند چون اگر تیمی خوب تمرین کند خروجی‌ اش در زمین مشخص می‌شود.

محمد نوازی

به گزارش قدس آنلاین، محمد نوازی در خصوص تساوی استقلال مقابل نفت آبادان اظهار داشت: بازی نسبت به بازی های گذشته بهتر بود اما اگر کسی ناراحت نمی‌شود من فکر می‌کنم که استقلال خوب تمرین نمی‌کند.اگر تیمی خوب تمرین کند خروجی‌ای اش در زمین مشخص می‌شود.از طرفی آرامش هم در تیم حکمفرما نیست چون مشخص است بازیکنان تمرکز ندارند.

وی افزود: استقلال اگر شب گذشته تمرکز و دقت داشت می‌توانست گل‌های زیادی بزند. از طرفی این تیم باید تمرین در چارچوب بیشتری داشته باشد و نمی‌شود بی دلیل در 4 بازی فرصت‌های گل از دست برود.یکسری بازیکنان هم متاسفانه هنوز نمی دانند در چه تیمی بازی می‌کنند. من اسم از کسی نمی‌آوردم ولی استقلال آنقدر بزرگ است که وقتی بازیکنی به داخل زمین می‌رود باید خودش را برای تیم بکشد.

هافبک اسبق استقلال تاکید کرد:هر بازیکنی لیاقت پوشیدن پیراهن این تیم را ندارد، اگر قرار باشد در هر بازی چند موقعیت گل خراب شود دیگر نباید اعتراضی به مسائل دیگر شود. من فکر می‌کنم در وهله اول استقلال نیاز به آرامش دارد و اگر این مشکل حل شود تمرکز و استفاده از فرصت‌ها هم خود به خود به وجود می‌آید.

نوازی در خصوص انتقاداتی که به عملکرد آرش رضاوند در بازی های استقلال صورت می‌گیرد گفت: من با نوع بازی هافبک‌های استقلال میانه خوبی ندارم. شاید هم آنها در تمرین خوب هستند و در مسابقه خوب بازی نمی‌کنند. در بین هافبک‌های استقلال مهدی پور کمی بهتر بازی می‌کند اما واقعیت این است که استقلال بازیکنی مثل امید ابراهیمی که قبلا در این تیم خوب بازی می کرد یا حتی علی کریمی که دوندگی کمی داشت در اختیار ندارد. کریمی دوندگی نمی‌کرد اما پاس‌های خوبی می‌داد اما هافبک های فعلی استقلال خلاقیت زیادی ندارند.

وی در خصوص عملکرد رودی ژستد نیز گفت: او بازیکن بدی نیست و قبلا هم در تیم‌هایش گلزن نشان داده اما یک واقعیت وجود دارد که هر بازیکن خارجی به ایران می‌آید سخت با شرایط جور می‌شود. در اروپا همه چیز حرفه‌ای است، شرایط آرام است و بازیکنان دغدغه خاصی ندارند، به همین خاطر بازیکنان ایرانی هم ددر آنجا موفق می شوند ولی در کشور ما این شرایط برای خارجی‌ها چندان مهیا نیست.

هافبک سابق استقلال گفت: شیخ دیاباته از تیم جدا شد ولی قبل از جدایی باید عملکرد و رزومه او را مورد بررسی قرار می‌دادند. او سال گذشته در آسیا خوب کار کرد و در نیم فصل اول لیگ هم شرایط خوبی داشت. در پایان فصل بود که از نظر قرارداد و مصدومیت دچار مشکل شد اما با این وجود اگر امسال در تیم می‌ماند می‌توانست گره گشای مشکلات خط حمله باشد.

نوازی در خصوص مشکلات داوری در بازی استقلال و نفت آبادان تصریح کرد: تا زمانی که VAR‌ وارد فوتبال ما نشود این مشکلات وجود دارد.شاید دوستان در فدراسیون ناراحت شوند اما تا کی قرار است مشکل بلیت فروشی، تبلیغات محیطی و کمبودها در فوتبال ما وجود داشته باشد؟ اینکه همه داوران هدفون ندارند معضل نیست؟سال گذشته از داوران سوال می‌کردم چرا هدفون ندارند اما آنها می‌گفتند فدراسیون در اختیار آنها قرار نداده است.نمی‌دانم این امکان وجود دارد یا قوانین اجازه می‌دهد یا خیر ولی ای کاش حداقل برای بازی ها دو دوربین روی خط آفساید قرار بدهند و دو داور هم از رختکن ها تصاویر را بازبینی کنند تا به داوران کمک شود. اگر بشود چنین کاری را موقتا تا حضور VAR در فوتبالمان انجام داد مشکلات خیلی کاهش پیدا می‌کند.

منبع: فارس

نظر شما