نماینده مردم پلدختر در مجلس با بیان اینکه ما سیاست درستی در حوزه آب نداریم، گفت:‌ عدم مهار آب‌های سطحی باعث می‌شود تا وقتی بارندگی هست سیل جاری می‌شود و همه چیزمان را می‌برد و وقتی هم باران نمی‌بارد با خشکسالی مواجهیم.

 سیاست درستی در حوزه آب نداریم/ آب‌های سطحی باید مهار شود

به گزارش قدس آنلاین، سید حمیدرضا کاظمی نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه مشکل کمبود آب یک مسأله ملی است، گفت: باید شورای عالی آب و وزارت نیرو برنامه منظم و درستی و آینده‌نگری و با نگاه کارشناسی در مورد مسأله آب داشته باشند.

وی افزود: وضعیت کشور امروز به گونه‌ای است که امروز اگر بارندگی زیاد داریم سیل تمام دارایی‌هایمان را می‌برد. بارندگی‌ها قطع می‌شود با خشکسالی مواجه می‌شویم. این نشان می‌دهد که ما سیاست درستی در حوزه آب نداشته‌ایم و با نگاه کارشناسی به این موضوع نگاه نشده است.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این آب‌های سطحی باید مهار شود، اظهار داشت: اگر آب‌های سطحی مهار شود مشکلات مناطق مختلف حل می‌شود. آب‌هایی که به راه می‌افتند و سیل ایجاد می‌کنند، به خاطر این است که مهار نمی‌شوند و زمانی هم که باران نمی‌بارد چون آب ذخیره نشده، آبی برای استفاده نیست و سفره‌های زیر زمینی آب هم ضعیف و ضعیف‌تر می‌شود.

کاظمی خاطرنشان کرد: اگر آب‌های سطحی مهار شود هم از وقوع سیلاب جلوگیری می‌کند و هم باعث می‌شود زمانی که بارندگی کم است مردم با خشکسالی مواجه نشوند و همین که سفره‌های زیرزمینی تقویت می‌شوند.

وی افزود: مشکل دیگر احداث صنایع آب‌بر در مناطق کویری است. طبیعی است که در این شرایط کشور با مشکل مواجه می‌شود و آب شرب و آب کشاورزی مردم منطقه برای این صنایع فولاد استفاده می‌شود و این کار را با هزینه بسیار بالایی هم انجام می‌دهند و مردم را با مشکل آب شرب و آب کشاورزی مواجه می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.