شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۵

نیکزاد در دیدار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران:

از ظرفیت شرکت‌های ایرانی در بازسازی مناطق آزادشده قره باغ استفاده شود

نیکزاد

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار داریم از ظرفیت شرکت‌های ایرانی برای مشارکت در بازسازی، ساخت و ساز، مرمت آثار باستانی و تامین آب و برق مناطق آزاده شده قره‌باغ استفاده شود.

به گزارش قدس انلاین، علی نیکزاد  در دیدار علی علیزاده سفیر جمهوری آذربایجان در ایران با استقبال از همکاری‌های پارلمانی دو کشور گفت:گفت و گوهای پارلمانی می‌تواند تاثیر قابل ملاحظه‌ای در تسهیل و تسریع همکاری‌های دو دولت داشته باشد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازسازی مناطق آزاد شده قره باغ، افزود: با توجه به پیوندهای عمیق دو کشور و ویژگی همسایگی، انتظار داریم از ظرفیت شرکت‌های ایرانی برای مشارکت در بازسازی، ساخت و ساز، مرمت آثار باستانی و تامین آب و برق مناطق آزاده شده استفاده شود.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و آذربایجان یادآورشد: با توجه به باز شدن مرزهای هوایی جمهوری آذربایجان به روی پروازهای خارجی، امیدواریم هر چه سریعتر پرواز مستقیم میان تهران و باکو از سر گرفته شود.

نیکزاد همچنین ابراز امیدواری کرد موانع احتمالی همکاری‌های دو کشور در بخش گمرکات، انرژی، حمل و نقل، علمی و دانشجویی با گفت و گوی بیشتر مقامات دو طرف حل و فصل گردد.

علیزاده: فرصت‌های همکاری در سرزمین های آزاد شده ایجاد شده است

سفیر جمهوری آذربایجان در تهران نیز در این دیدار گفت: ما بعنوان جمهوری آذربایجان بر اهمیت همکاری های پارلمانی واقف هستیم از این رو امیدواریم شاهد تقویت گفت و گوهای نمایندگان مجالس در سطوح مختلف از جمله روسای مجالس و گروه های دوستی پارلمانی دو طرف باشیم.

 علی علیزاده روابط ایران و آذربایجان را دوستانه و صمیمی خواند و گفت: با توجه به اشتراکات فراوان دو ملت؛ رییس جمهور آذربایجان، مرز دو کشور را مرز دوستی خوانده است.

وی با بیان اینکه در سرزمین‌های آزاد شده فرصت های زیادی برای همکاری ایجاد شده است، گفت: در گفت و گوی روسای کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور بر مشارکت شرکت‌های ایرانی در بازسازی این مناطق تاکید شد.

سفیر جمهوری آذربایجان در تهران همچنین گفت: جمهوری آذربایجان از تقویت همکاری‌ها با طرف ایرانی در بخش‌های مختلف استقبال می‌کند و آمادگی تبادل هیات‌های دولتی و پارلمانی میان دو کشور برای تسریع در ارتقای سطح مناسبات فیمابین را دارد.

علیزاده در پایان از طرف رییس مجلس آذربایجان و رییس گروه دوستی پارلمانی آذربایجان و ایران از آقایان محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی و علی نیکزاد رییس گروه دوستی پارلمانی دو کشور دعوت کرد که در آینده نزدیک به باکو سفر کنند.

انتهای پیام

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.