دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۵

قاسمپور: خروجی دربی با بازیکنان میلیاردی یک شوت در دقیقه ۹۰ بود

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: شاید ارزان‌ترین بازیکن استقلال و پرسپولیس ۵-۶ میلیارد تومان دستمزد بگیرد و بهترین‌شان حدود ۱۰-۱۲ میلیارد تومان اما این می‌شود فوتبالی که از این بازیکنان با دستمزد میلیاردی می‌بینید یک شوت در ۹۰ دقیقه!

دربی

به گزارش قدس آنلاین، ابراهیم قاسمپور در مورد تحلیل فنی دربی ۹۷ اظهار داشت: مگر بازی نکته فنی هم داشت که تحلیلش کنیم؟! مشکل اصلی خود رسانه ها هستند که این قدر این دربی را در بوق و کرنا می‌کنند و از مدت‌ها قبل از شروع مسابقه آنقدر از این بازی می‌گویند که گوش زمین و زمان کر می‌شود. نتیجه‌اش هم همین می‌شود. به عقیده من از ۹۷ مسابقه دو تیم استقلال و پرسپولیس ۹۰ مسابقه دو تیم بی‌کیفیت و افتضاح بود و ۷ مسابقه خوب هم که داشتند از دست‌شان در رفته است. 

وی افزود: روز شنبه فوتبالی از استقلال و پرسپولیس ندیدیم. دو تیمی که بهترین بازیکنان تیم‌های دیگر را جذب می‌کنند و بیشترین هزینه را به تیم‌های دیگر تحمیل می‌کنند و این هم خروجی و فوتبال‌شان می‌شود. شاید ارزان‌ترین بازیکن دو تیم ۵-۶ میلیارد تومان دستمزد بگیرد و بهترین‌شان حدود ۱۰-۱۲ میلیارد تومان اما این می‌شود فوتبالی که از این بازیکنان با دستمزد میلیاردی می‌بینید یک شوت در چارچوب در ۹۰ دقیقه! که آن هم خیلی شوت نبود و پنبه بود! 

قاسمپور تصریح کرد: پرسپولیس کمی بهتر از استقلال بازی کرد و بیشتر صاحب توپ و میدان بود. استقلال برای گل نخوردن بازی می‌کرد و به مساوی راضی بود اما پرسپولیس با برنامه‌تر بازی کرد که دلیلش حضور مداوم گل‌محمدی در پرسپولیس است که توانسته تفکراتش را به بازیکنانش القا کند.

بازیکن اسبق تیم ملی در مورد اینکه این مسابقه را ویترین فوتبال باشگاهی ما در آسیا می‌دانند، اظهار داشت: شما در این مسابقه یک بازیکن خلاق و بازیساز دیدید؟! بازیکنانی که ارزشمند بودند همگی به تیم‌های خارجی رفتند. مهاجمان و هافبک‌های خوب‌مان همگی لژیونر شده اند و فوتبال ما تهی از ستاره شده است. به همین دلیل در اکثر مسابقات شاهد رد و بدل شدن کم گل هستیم.

قاسمپور تاکید کرد: مهاجمان خوب فوتبال‌مان همگی به خارج از ایران رفته‌اند. بعد می‌گوییم چرا تیم ملی و باشگاه‌های ما قهرمان آسیا نمی‌شوند؟ تیم‌های عربی برای فوتبال‌شان هزینه می‌کنند و امکانات فوق العاده دارند اما ما در دربی حتی ستاره‌ای هم نداشتیم. وحید امیری بهترین بازیکن تیم ملی کشورمان است اما او هم شاید به دلیل نفراتی که کنارش هستند  آن امیری تیم ملی نبود. او شاخص‌ترین بازیکن مسابقه بود هرچند که گاهی بازیکنان نمی‌توانند هر هفته ستاره باشند.

منبع: فارس

نظر شما