رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه ردیف‌های ملی بودجه باید تبدیل به ردیف‌های استانی شود، گفت: مدیریت اعتبارات باید در اختیار استان‌ها قرار گیرد.

ردیف‌های ملی بودجه ۱۴۰۱ باید تبدیل به ردیف‌های استانی شود

به گزارش قدس آنلاین ، محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس بودجه ۱۴۰۱ را متفاوت از بودجه سال گذشته خواند و اظهار داشت: دولت تلاش داشته است که بودجه ۱۴۰۱ را مبتنی بر عدالت تدوین کند.

وی گفت: متاسفانه امروز بخش کمی از اعتبارات به استان‌ها می‌رسد. دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۱ صندوق سرمایه گذاری در استان‌ها را پیش بینی کرده است و ما معتقدیم باید در هزینه‌کرد این بودجه‌ها نیز اختیاراتی به استان‌ها واگذار شود.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ردیف‌های ملی بودجه باید تبدیل به ردیف‌های استانی شود، گفت: عملیات اجرایی در استان‌ها انجام می‌شود لذا مدیریت اعتبارات نیز باید در اختیارات استان‌ها قرار گیرد.

وی گفت: رئیس جمهور در ۱۰۰ روز اخیر ارتباط خوبی با کف جامعه، نخبگان و نمایندگان برقرار کرده است. در گذشته چنین رفتارهایی از رئیس جمهور شاهد نبودیم. این اقدام موجب افزایش سرمایه اجتماعی، تعامل دولت و مجلس برای حل مشکلات کشور خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: مهر

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.