هافبک پیشین تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه خط حمله آبی پوشان نتوانسته انتظارات را برآورده کند، گفت: ساختار دفاعی استقلال با حضور «گابریل پین» از خط حمله بهتر بوده است.

دفاع استقلال ایتالیایی است و خط حمله مثل تیم کی‌روش!

به گزارش قدس آنلاین، ستار همدانی در خصوص پیروزی یک بر صفر استقلال برابر سپاهان در هفته دهم لیگ برتر اظهار داشت: استقلال با اینکه میزبان بود اما در نیمه دوم تحت فشار حملات سپاهان قرار گرفت و بیشتر به کار دفاعی پرداخت. استقلال هنوز نتوانسته بازی های هجومی که در سالیان گذشته از خود به نمایش می گذاشت را انجام دهد. مهاجمان استقلال کمتر گلزنی کرده اند.

همدانی در خصوص شرایط تیم سپاهان تصریح کرد: اصفهانی ها فوتبال خوبی ارائه کردند اما برای استقلال صدرنشینی بسیار مهم بود. سپاهان حملات زیادی بر روی دروازه استقلال انجام داد اما هماهنگی خط دفاع و آمادگی سیدحسین حسینی درون دروازه باعث شد سپاهان به گل نرسد. ساختار دفاعی آبی پوشان بهتر از ساختار حمله این تیم است و فرهاد مجیدی باید در هفته های آینده و جام حذفی فکری برای گلزنی مهاجمانش کند. مثل زمانی که کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی بود؛ آن زمان تیم ملی ساختار دفاعی خوبی داشت اما در ارائه بازی هجومی و گلزنی ضعیفتر بودیم. فرهاد مجیدی که خودش یکی از مهاجمان فوتبال ایران بوده باید تلاش کند تا مهاجمان استقلال بیشتر از گذشته دروازه حریفان را باز کنند.

وی درباره نقش «گابریل پین» مربی ایتالیایی در ساختار موفق دفاعی استقلال، اظهار داشت: پین از فوتبال ایتالیا آمده است؛ جایی که گل زدن بسیار سخت است. باشگاه تصمیم گرفت تا این مربی را به جمع کادر فنی اضافه کند. او کارش را به خوبی انجام می دهد. پین ساختار دفاعی استقلال را متحول کرده و اعتقاد دارم در کارش موفق بوده است.

هافبک پیشین استقلال با انتقاد از عملکرد خط حمله این تیم تاکید کرد: ۱۰ گل زده برای ۱۰ بازی نشان خوبی نیست. ضعف هایی در استقلال وجود دارد که باید برطرف شود. پرسینگ درستی انجام نمی شود. انتقال توپ به جلو خوب نیست و هنوز ایراداتی در خط حمله وجود دارد.

همدانی در مورد دیدار روز یکشنبه استقلال برابر نود ارومیه در جام حذفی بیان کرد: جام حذفی جای اتفاقات عجیب است. نه تنها در فوتبال ما بلکه در فوتبال دنیا هم تیم های ناشناس دست به کارهای بزرگ زده و تیم های معروف را با بازیکنان بزرگشان از گردونه جام حذفی کنار می زنند. استقلال باید بداند راه رسیدن به قهرمانی در جام حذفی کوتاه است. باید با تمام قدرت به مصاف حریف برود تا بتواند به یک پیروزی خوب دست پیدا کرده و به مرحله بعد صعود کند.

هافبک پیشین استقلال در پایان خاطرنشان کرد: در جام حذفی یک اشتباه می تواند همه اهداف را از بین ببرد. بازیکنان باید تلاششان را بیشتر کنند. یادم می آید مرحوم پورحیدری تأکید داشت که اگر می خواهید در یک بازی سخت و حساس برنده شوید، باید دو برابر حریف تلاش کنید تا به پیروزی برسید.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.