چهارشنبه ۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۲

رسوایی جدید برای مهدوی کیا/ مربی امیدها تنها بازیکن حامل پرچم رژیم صهیونیستی!

اسطوره فوتبال عراق در توضیحات به همسو شدن با رژیم اشغالگر قدس، رسوایی بزرگی را برای سرمربی تیم امید رقم زد.

مهدی مهدوی کیا

به گزارش قدس آنلاین، در ماجرای جنجالی حضور مهدی مهدوی کیا مربی امیدهای ایران در بازی نمادین همسو با رژیم اشغالگر قدس ابعاد جدیدی افشا شده است.

سکوت مهدوی کیا بعد از همسو شدن با صهیونیست ها

مهدوی کیا به عنوان نماینده ایران در این مسابقه نمادین که میهمان افتخاری تیم ستارگان اعراب بود، قانون و ارزشهای انسانی و اخلاقی را نادیده گرفت و مقابل آورام گرانت صهیونیست با پیراهن منقش به پرچم رژیم اشغالگر حضور پیدا کرد ولی همچنان سکوت کرده و توضیحات یا عذرخواهی انجام نداده است. همین سکوت نیز موجب شده تا این ابهام بیشتر تقویت شود که پشت پرده این حضور چه بوده است.

در این مسابقه نمادین که هفته گذشته به میزبانی قطر برگزار شد، رابح الماجر و دو ستاره سرشناس دیگر فوتبال الجزایر همان ابتدای بازی از شرکت در این دیدار به دلیل حضور گرانت صهیونیست در حمایت از فلسطین انصراف دادند. اقدامات ستارگان سابق فوتبال الجزایر در راستای عدم عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از طریق ورزش بود که تحسین بسیاری را نیز موجب شد.

پاک کردن پرچم رژیم جعلی محدود نبود

بعد از این بازی مشخص شد نواف التمیاط عربستانی و عماد الحوسنی عمانی در اقدامی حمایتی از فلسطین و هویت ندادن به رژیم جعلی صهیونیستی، پرچم چاپ شده روی پیراهن را محو کردند و بدون پرچم این رژیم کودک کش وارد زمین شدند. این اقدام ستارگان عرب خشم صهیونیست ها را به همراه داشت.

بعد از ماجرای این دیدار جنجالی و در راستای منافع رژیم اشغالگر، کمیته ملی المپیک سوریه در اقدامی حمایتی از فلسطین، فراس الخطیب ستاره سابق تیم ملی فوتبال این کشور از هر گونه فعالیت ورزشی محروم کرد و او را از این کمیته برکنار کرد.

عذرخواهی ستاره خاطی سوریه از مردم فلسطین

بلافاصله این فوتبالیست پیشکسوت سوریه با انتشار بیانیه ای از مردم فلسطین و دولت سوریه بابت این قانون شکنی و بی احترامی به آرمان مقاومت عذرخواهی کرد.

یونس محمود کاپیتان سابق تیم ملی عراق هم یکی دیگر از متهمان حضور در این بازی همسو با رژیم اشغالگر بود. او هم مثل مهدوی کیا از سوی مردم به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

توضیحات یونس محمود و رسوایی جدید برای مهدوی کیا

محمود در مصاحبه تلویزیونی خود ابعاد جدیدی از این بازی نمادین رونمایی کرد که نشان می دهد رسوایی بزرگی برای مهدوی مهدوی کیا رقم خورده است. به گفته این اسطوره فوتبال عراق، تمام ستارگان فوتبال اعراب یکدست قبل از بازی، پرچم رژیم اشغالگر را از پیراهن خود پاک کردند.

یونس محمود در مصاحبه خود در توضیح حضورش در این دیدار و اتهامات علیه اش، گفت: قبل از بازی متوجه شدیم پیراهن نمادین فیفا منقش به پرچم اسرائیل است. البته اولین کسی که این موضوع را متوجه شد سامی الجابر عربستانی بود. او به ما هشدار داد. ما در رختکن درباره این موضوع بحث و گفت و گو کردیم.

ستاره سابق فوتبال عراق ادامه داد: ما به عنوان کشورهای عربی و در یک تورنمنت عربی بودیم. با مشورت همدیگر، همه باهم، تاکید می کنم همه بازیکنان عرب در تیم، تصمیم گرفتیم تا پرچم رژیم اشغالگر را از پیراهن پاک کنیم و وارد زمین شویم. به همین خاطر همه متفق این کار را کردیم. اتهاماتی که به من می زنند، درست نیست. باید پیشینه زندگی من را ببینید که هیچ وقت برای تیم ملی کشورم چیزی کم نگذاشتم.

مهدوی کیا تنها حامل پرچم رژیم اشغالگر در ترکیب تیم ستارگان اعراب!

با افشاگری یونس محمود مشخص شد تنها مهدوی مهدوی کیا  پرچم رژیم اشغالگر را از پیراهنش پاک نکرده و بقیه بازیکنان تیم ستارگان عرب، پرچم این رژیم جعلی را محو کردند. البته در ترکیب تیم منتخب ستارگان دو میهمانی افتخاری حضور داشت. جانی اینفانتیو رئیس فیفا که پیش از این با اقدامات متعدد نشان داده بود حامی رژیم اشغالگر است.

رسوایی بزرگ برای سرمربی تیم امید درحالی رقم خورده که پیش از این فکر می شد برخی ستارگان اعراب پرچم رژیم اشغالگر را پاک کردند اما با توضیحات اسطوره فوتبال عراق مشخص شد تنها مهدوی کیا به عنوان نماینده ایران با پیراهن منقش به پرچم رژیم صهیونیستی وارد زمین شده است.

منبع: فارس

نظر شما