رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز شیعه و سنی با هم سر تعظیم مقابل حاج قاسم فرود می‌آورند و دشمنان اهل بیت و قرآن، دشمنان ایشان و تمامی مظلومان و آزادی خواهان حامی ایشان هستند.

امروز شیعه و سنی در مقابل حاج قاسم سر تعظیم فرود می‌آورند

به گزارش قدس آنلاین، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع اعضای ستاد مردمی دومین سالگرد بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه اجازه دهید شهید حاج قاسم را دولتی و سیستمی معنا نکنیم و کار مردمی پیش برود، بسیار دقیق و حکیمانه است و اراده خداوند و سنت الهی هم بر این است که این اتفاق این گونه رقم بخورد.

وی با ذکر خاطره‌ای از زمان شهادت حاج قاسم سلیمانی ادامه داد: دو ساعت پس از شهادت حاج قاسم، در جریان شهادتش قرار گرفتیم و با حضور در منزل ایشان تلاش داشتیم که مجوز پرواز را در اسرع وقت بگیریم که در کمترین زمان ممکن پیکر مطهر حاج قاسم را به ایران منتقل کنیم و نمی‌خواستیم این موضوع به تأخیر بیفتد، در حالی که چنین برنامه‌ریزی در ذهن کسی نبود و هیچکس فکر نمی‌کرد مراسم انتقال و تشییع پیکر حاج قاسم در عراق و ایران به آن شکل برگزار شود و این نتیجه ۴۰ سال مجاهدت خالصانه و کار برای خدا کردن بود.

رئیس قوه‌مقننه کشورمان تصریح کرد: هر کس در مسیر خدا حرکت کرد به همان نسبت خداوند عزت، آبرو، ماندگاری و تداوم را برایش در نظر خواهد گرفت و هر کدام از ما توفیق پیدا کنیم در این مسیر انجام وظیفه کنیم، در مسیر تداوم سنت‌های الهی گام برمی‌دارد.

قالیباف گفت: شهید سلیمانی تربیت شده مکتب حضرت امام (ره) و نمادی از مکتب امام و تربیت نظام اسلامی بود که بدون شک ماندگاری مکتب امام هم برخاسته از سنت‌های الهی و فرهنگ اهل بیت است؛ مکتب حاج قاسم با همه وجود، مکتب امام را درک کرده و منطبق بر فرهنگ عاشورا، غدیر و مکتب تربیت شده قرآن است.

وی با بیان اینکه ویژگی‌های حاج قاسم منحصر به فرد بود، گفت: شهید سلیمانی در همه عرصه‌ها از جمله تفکر، نظامی، آموزشی، سبک زندگی و سیاسی از خود آثاری بر جای گذاشته و اظهارنظر کرده است؛ در برخی موارد ما این مباحث را با ابزار و روش‌ها و یا در مبانی نظریه برخاسته از مکاتب انسان‌ساز تحلیل می‌کنیم، اما معتقدم در فرهنگ ایثار، شهادت و مجاهدت این روش‌ها جوابگو نخواهد بود.

قالیباف ادامه داد: انقلاب اسلامی ما مبتنی بر سنت‌های الهی بود و اگر امام با تحلیل سیاسی می‌خواست انقلاب کند، هیچ منطق سیاسی برای این موضوع وجود نداشت. در واقع وظیفه خود می‌دانست در مقابل ظلم بایستد و کارش را انجام دهد و زمانی که دین در محدودیت بود در رأس قرار گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: شهید سلیمانی هر اقدامی که منطبق بر عقلانیت، عقل متصل به وحی و در راستای عدالت و به‌گونه‌ای منطبق بر عقل و عدل بود را انقلابی می‌دانست و اظهارنظرهای گروه‌ها، دسته‌ها، جریان‌ها و یا جناح‌ها برایشان مهم نبود و این موضوع مبنای شهید سلیمانی بود.

وی درباره ویژگی‌های فردی شهید سلیمانی اظهار کرد: شهیدان حاج قاسم و طهرانی‌مقدم، حساسیت عجیبی نسبت به قرائت زیارت عاشورا داشتند و هر روز آن را قرائت می‌کردند و در واقع گوشت، پوست و خونشان با «اِنّی سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ وَ حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُمْ» آمیخته شده بود و با دوستان اهل بیت دوست و با دشمنان اهل بیت دشمن بودند.

قالیباف با بیان اینکه سیاست داخلی و خارجی برای حاج قاسم موضوعیت نداشت، تصریح کرد: شهید با هر کس در مقابل خدا، فرهنگ قرآن و اهل بیت می‌ایستاد، ایستادگی می‌کرد و این مبنای تحلیل شخصیت‌هایی مانند حاج قاسم است.

وی با بیان اینکه افرادی که مبنایشان صرفاً قدرت، جریانات سیاسی و مبناهای دیگری غیر از این است، شخصیت شهید سلیمانی را نشناخته‌اند، تأکید کرد: رفتارهای بسیار تند و تلخی که حتی مقابل خود شهید با او می‌شد، هیچ اثری بر روی ایشان نداشت؛ حاج قاسم برای انقلاب و مردم هم خون و آبرو داد و هم خون دل خورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یک سال قبل از شهادت ایشان، افرادی در جلساتی که در قد و قواره این مباحث نبودند، به ایشان توهین می‌کردند، اما امروزه نانش را می‌خورند.

رئیس قوه‌مقننه کشورمان با بیان اینک فرهنگ شهید سلیمانی عقل و عدل است، گفت: شخصیت شهید سلیمانی را باید در مکتب امام دید؛ امام، خدا و مردم را باور داشت و شهید سلیمانی نیز اینگونه بود و با تمامی وجودش سنت‌های الهی و ولی خود را قبول و به این موضوع ایمان داشت.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی مردم به ویژه محرومان و مستضعفان را قبول داشت، ادامه داد: ایشان به مردم توجه داشت و می‌گفت اگر مشکلی هست من مقصرم که نتوانستم مشکلات را حل کنم؛ حاج قاسم با دست خالی با داعش جنگید و اتفاقات بزرگی را رقم زد؛ در واقع ظالمان و منافقان با هم توطئه کردند و ناکثین و قاسطین و متحجرین جمع شدند، اما شهید سلیمانی در مقابل آن‌ها ایستاد و از همه پابرهنه‌ها از شبه قاره هند تا مدیترانه دفاع می‌کرد و بین شیعه و سنی نیز فرقی نمی‌گذاشت.

قالیباف اضافه کرد: شهید سلیمانی بی‌وقفه و خالصانه مجاهدت می‌کرد و خدا مزدش را به بهترین شکل ممکن داد در این رابطه نیاز است ایشان را به خوبی به جامعه معرفی کرده و نیازی به غلو کردن هم نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عظمت شهید سلیمانی به عنوان پرورش یافته انقلاب و مکتب امام و همچنین فرهنگ جهاد و شهادت می‌تواند الگوی تمامی جوانان مسلمان و غیرمسلمان شود، تصریح کرد: امروز شیعه و سنی با هم سر تعظیم مقابل حاج قاسم فرود می‌آورند و دشمنان اهل بیت و قرآن، دشمنان ایشان و تمامی مظلومان و آزادی‌خواهان حامی ایشان هستند.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.