مدیرکل آمار و مهندسی اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران گفت: روز دوم دی ماه، ۹۳ درصد در کل کشور نسخه نویسی بیمه سلامت الکترونیکی صادر شده است.

اجرای ۹۳ درصدی نسخه الکترونیک بیمه سلامت در کشور

به گزارش قدس آنلاین از سازمان بیمه سلامت، امیر حسین حبیبیان افزود: در روز دوم دی ماه، ۹۳ درصد نسخه الکترونیکی در کشور اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد کل نسخ بیمه سلامت در کشور به میزان ۱۰۸ هزار نسخه است، اظهار داشت: تعداد نسخ تمام الکترونیک ۱۰۰ هزار و تعداد نسخ نیمه الکترونیک هشت هزار نسخه است.

حبیبیان با بیان اینکه در ۲۸ استان بالای ۹۰ درصد نسخه الکترونیکی اجرایی شده است، تصریح کرد: در حال حاضر نسخه الکترونیکی در سه استان کمتر از ۹۰ درصد یعنی اصفهان ۸۸ درصد، خراسان رضوی ۸۴ درصد  و تهران ۶۷ درصد اجرایی شده است.

 برنامه نسخه نویسی الکترونیک تاکنون در ۲۲ استان کشور بیش از ۸۰ درصد محقق شده که از این میان در ۱۱ استان بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد و در ۱۱ استان دیگر بین ۸۰ تا ۹۰ درصد تحقق داشته و میزان تحقق برنامه نسخه الکترونیک تا شانزدهم آذر سال جاری در کل کشور به طور میانگین ۷۴ درصد شده و این شاخص در پایان آبان سال جاری ۶۵ درصد بود.

 سه استان یزد، کهگیلویه و بویراحمد و ایلام در حال حاضر پیشتاز اجرای نسخه الکترونیک هستند و به تحقق صد درصدی این برنامه در آذر سال ۱۴۰۰ دست پیدا کردند،  همچنین در استان های کرمانشاه و کرمان، میزان تحقق نسخه الکترونیک به ۹۸ درصد رسیده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.