دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹

سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

جشنواره موسیقی جوان نویدبخش ارتقای سطح هنری جوانان است

سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به جشنواره موسیقی جوان گفت: جشنواره موسیقی جوان که در میان جشنواره‌های هنری کشور جایگاه ویژه‌ای داره، گنجینه گران‌سنگی است که نوید ارتقا سطح هنری هنرمندان جوان می‌دهد.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، محمد اله‌یاری در پیام خود به این رویداد آورده است: برگزاری جشنواره ملی موسیقی جوان فرصتی است تا هنرمندان جوان با ارایه توانمندی خود روی صحنه بیایند و استعدادهای خود را در معرض قضاوت اساتید و پیشکسوتان قرار دهند و به عنوان یک هنرجوی جوان برای رسیدن به قله موفقیت تلاش کنند.

در ادامه این پیام آمده است: این جشنواره که در میان جشنواره‌های هنری کشور جایگاه ویژه‌ای دارد، گنجینه گران‌سنگی است که نوید ارتقا سطح هنری هنرمندان جوان را می‌دهد. جوانانی که سرانگشتان با ذوق شان زیر سایه دانش استادان مجرب موسیقی، ترسیم‌کننده چشم‌اندازی روشن از آینده موسیقایی کشور هستند.

اله‌یاری افزود: موفقیت و محبوبیت این جشنواره به تنهایی نه مرهون شناسایی آواها و نواهای تازه‌ است، نه مشقِ موسیقی کردن استعدادهای جوان و نه احیای نغمه‌های بومی؛ این جشنواره آمیزه‌ای از همه این‌ها و چیزی بیشتر از این‌ها است. گردهمایی جوانان از فرهنگ‌ها، جغرافیاهای مختلف و بهره‌گیری آن‌ها از ذخایر مادی، معنوی و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری کشور می‌تواند بزرگترین آورده و میراث این جشنواره باشد.

در بخش پایانی پیام سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ آمده است: لازم می‌دانم از همه جوانان شرکت‌کننده در پانزدهمین دوره جشنواره موسیقی جوان که امروز آینده‌ساز و تصویرگر موسیقی ایران هستند و همچنین دست‌اندرکاران برگزاری این رخداد از دبیر تا همکارانم در انجمن موسیقی و دفتر موسیقی که با شور و عشق، چراغ این دوره از جشنواره را روشن و پر فروغ نگاه داشتند قدردانی کنم. همچنین قدردان مهر بی پایان اساتید و داوران جشنوراه هستم.

پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پنجشنبه ۳۰ دی‌ماه با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان می‌دهد.

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.