سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۸

سرپرست واحد بهینه‌سازی شرکت گاز استان:

۴ درصد مشترکان گاز خانگی در خراسان رضوی پرمصرف هستند

سرپرست واحد بهینه‌سازی مصرف گاز شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در حال حاضر چهار درصد از مشترکان خانگی استان پرمصرف بوده و حدود ۱۲.۵ درصد از حجم گاز خانگی خراسان رضوی را مصرف می‌کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان

به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا افشون در خصوص تعداد مشترکان پرمصرف گاز در  خراسان رضوی  اظهار کرد: این چهار درصد معادل ۸۰ هزار مشترک است که شناسایی و پیامک اطلاع رسانی نیز برای آن‌ها ارسال شده است.

وی در خصوص اعمال تعرفه پلکانی گاز در استان افزود: میزان مصرف مشترکان خانگی به ۱۲ پله تقسیم می‌شود که مشترکان پرمصرف بین پله ۱۰ تا ۱۲ قرار دارند. براساس مصوبه هیات وزیران تعرفه گاز این مشترکان افزایش پیدا کرده است.

سرپرست واحد بهینه‌سازی مصرف گاز شرکت گاز خراسان رضوی تصریح کرد: کنترل دمای منازل، بستن دریچه‌های کولر و خاموش کردن وسایل گرمایشی مکان‌های بدون استفاده از جمله راهکارهای کاهش مصرف گاز است.

افشون ادامه داد: از مشترکان پرمصرف می‌خواهیم با استفاده از راهکارهای ذکر شده مصرف گاز خود را کاهش دهند تا با قطعی گاز مواجه نشویم.

وی عنوان کرد: البته شرکت گاز استان نیز برای بهبود مصرف بهینه‌سازی موتورخانه‌های واحدهای مسکونی و تجاری را در دستور کار قرار داده و با اعمال این سیاست بین ۱۰ تا ۱۵ درصد از مصرف گاز استان کاهش پیدا است. 

انتهای پیام

منبع: ایسنا

نظر شما