رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از فعالیت شبکه امامت در مناطق حاشیه‌نشین شهرها خبر داد.

فعالیت شبکه امامت در مناطق حاشیه‌ نشین شهری

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی، با حضور در نشست کوثر هدایت سلام الله علیها در مشهد، ضمن خیر مقدم به مدیران کل، معاونان فرهنگی و راهیاران شهرستانی بنیاد هدایت، حاضر در این جلسه، اظهار داشت: ما همه کارگران و نوکران امام زمان علیه اسلام هستیم؛ فضیلت بنده بر شما این است که نوکر هستم. حس بنده، حس تعظیم و قدردانی از زحمات و مجاهدت‌های شما است.

وی با اشاره به ارسال گزارش عملکرد ۳ ساله سازمان برای رهبر معظم انقلاب، گفت: ایشان بسیار ابراز لطف کردند و احضار شعف از مجموعه فعالیت‌ها و مجاهدت‌های شما داشتند. بنده ابتدا از این بابت خرسند شدم اما پس از اینکه به یاد برنامه‌هایی که بنا داشتیم انجام دهیم و بنا بر دلایل مختلف نتوانستیم آنها را اجرایی کنیم، متأثر شدم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: ما طلبه‌ایم و هیچکدام کارمند نیستیم؛ خادم هستیم و به هر آنچه احساس می‌کنیم صاحب ما از ما می‌خواهد اهتمام می‌ورزیم. بنده هفته‌ای چهل ساعت مأمور هستم در بیرون از سازمان جلساتی را به دستور رهبر معظم انقلاب شرکت کنم؛ از این رو کمی محروم هستم از اینکه بیش‌تر در محضر شما باشم.

حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی ضمن تقدیر از زحمات و فعالیت‌های مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی در بخش‌های مختلف، بیان داشت: ما باید تشکیلاتی کار را پیش ببریم؛ بنابراین امور باید به مسئول مربوطه ارجاع شود. بخشی از گرفتاری‌ها ما خارج از اختیارات مسئولیت بنده است، جلساتی را با رئیس جمهور داشتم و مشکلات و مسائل را مطرح کرده‌ام؛ ایشان نیز قول مساعد داده‌اند که وزرا و دستگاه‌های زیر مجموعه با ما همکاری و همراهی کنند.

وی با تأکید بر اینکه ما می‌توانیم با دست خالی کارهای بزرگی را انجام دهیم، گفت: سختی کار شما این نیست که بضاعت و توان و امکانات کمی داریم، بلکه سختی کار این است که مسئولیت سنگینی در حوزه‌های تبلیغی و فرهنگی بر عهده ما است. حوزه کودکان، نوجوانان، بانوان، ازدواج، طلاق، فرهنگ ایثار و شهادت همه به ما مربوط است؛ بنابراین باید در کارها اولویت بندی کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اولویت بندی‌ها در استان‌ها و زیست بوم‌های مختلف را متفاوت دانست و گفت: در این میان بر اساس آموزه‌های اسلامی و منویات امامین انقلاب برخی از این اولویت‌ها در پیش روی انقلاب اسلامی مشخص شده است؛ بر این اساس مسئله امامت یکی از اولویت‌های مهم سازمان تبلیغات اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین قمی به نقش بی‌بدیل طلاب و روحانیون در رفع آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت: گره حاشیه شهرها با یک طلبه کار بلد، حل می‌شود؛ بنابراین رسیدگی به امور حاشیه شهرها و امامان محله مهم است. اگر می‌خواهیم نیروهای مستعد پرورش پیدا کنند باید افزون‌بر کار تشکیلاتی، کار را با سلوک طلبگی و با گعده‌های صمیمی دنبال کنیم تا گره‌ها باز شود. اگر همسران امامان و مسئولان سازمان پای کار نیایند، کار آن گونه که باید پیش نمی‌رود.

انتهای پیام

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.