۸ تیر

همزمان با روز مادر، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از «زینت السادات امامی» هنرمند ۸۷ ساله عرصه نگارگری تقدیر کرد.

تقدیر وزیر ارشاد از بانوی پیشکسوت نگارگری

به گزارش قدس آنلاین، لوح تقدیر محمدمهدی اسماعیلی از زینت السادات امامی شامگاه یکشنبه همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در دیدار با این هنرمند پیشکسوت کشورمان از سوی عاطفه خادمی مشاور اجتماعی وزیر و دبیر ستاد جمعیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این بانوی هنرمند اهدا شد.

متن لوح وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به زینت السادات امامی به شرح زیر است:

«هنرمند ارجمند، پیشکسوت گرامی سرکار خانم زینت السادات امامی هنر متعهد و برخاسته از ضمیر حقیقت آدمی، قدم برداشتن در مسیر کمال و سعادت است و آنگاه که این موهبت الهی به مهر مادری و عطوفت زنانه آراسته می‌شود، خالق آثار ارزشمندی می گردد که انسان را به سوی معبود خودش فرا می خواند .

میراث گران‌سنگ هنر نگارگری و تذهیب ریشه ای عمیق و پیوندی وثیق با تبار خاندان امامی در مهد هنر ایران زمین، اصفهان زیبا دارد و سرکار عالی با بیش از ۶ دهه فعالیت هنری، به حق که از میراث داران هنر متعالی هستید و با شایستگی به چهره ای فاخر و ماندگار در هنر سوخت بدل گشته اید؛ به نحوی که از رهگذر کوشش مثال زدنی و پشتکار توام با عشق و خلوص، این هنر زمینی را به «معراج» رهنمون ساخته اید.

در سالروز ولادت بزرگ بانوی عالم، حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت مقام زن، این میلاد فرخنده را به سرکار عالی که در کنار هنر متعهدانه در هنر زندگی و تعلیم و تربیت به نیکویی نقش مادرانه را ایفا نموده اید، صمیمانه تبریک می گویم.

 از درگاه خداوند متعال طول عمر با عزت و سلامتی و تندرستی برایتان  آرزومندم.»

سکینةالسادات امامی معروف به زینت‌السادات امامی در سال ۱۳۱۳ در شهر اصفهان متولد شد. از آثار او می‌توان به بته‌سازی و تذهیب مصاحف قرآن، تذهیب فرمان مالک اشتر، تابلوی «بهرام گور» در موزه هنرهای معاصر تهران، تابلوی مینیاتور کشتی نوح(ع) و تابلوی معراج حضرت محمد(ص) اشاره کرد.

تابلو معراج با ابعاد ۱۰۰*۱۳۰ شامل ۱۰ رشته هنر مینیاتور، تذهیب، لاچینی، گل و مرغ، معرق، مشبک، اصل خود سوخت، خط و طلا که متجاوز از ۲۰ سال روی آن کار شده است.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.