چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۱

جدیدترین آمار جهانی کرونا؛ مجموع مبتلایان هند از ۴۰ میلیون نفر گذشت

مجموع مبتلایان به بیماری کرونا (کووید-۱۹) در جهان تاکنون به ۳۵۹ میلیون و ۳۴۹ هزار و ۵۲۷ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۶۳۴ هزار و ۶۶۵ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۲۸۴ میلیون و ۷۸۴ هزار و ۲۳۲ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

کرونا

به گزارش قدس آنلاین، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۳.۴ میلیون مبتلا و بیش از ۸۹۴ هزار قربانی در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

هند نیز هم اکنون با آمار بیش از ۴۰ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۴.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

همچنین برزیل با بیش از ۶۲۳ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید در جهان محسوب می شود و هند با بیش از ۴۹۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

جدول به‌روز شده پاندمی جهانی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۷۳,۴۴۹,۱۸۵ ۸۹۴,۸۸۰
۲ هند ۴۰,۰۸۵,۱۱۶ ۴۹۱,۱۵۴
۳ برزیل ۲۴,۳۳۴,۰۷۲ ۶۲۳,۹۰۱
۴ فرانسه ۱۷,۳۰۲,۵۴۸ ۱۲۹,۴۸۹
۵ انگلیس ۱۶,۰۴۷,۷۱۶ ۱۵۴,۳۵۶
۶ روسیه ۱۱,۲۴۱,۱۰۹ ۳۲۷,۴۴۸
۷ ترکیه ۱۱,۰۹۰,۴۹۳ ۸۶,۲۹۹
۸ ایتالیا ۱۰,۲۱۲,۶۲۱ ۱۴۴,۳۴۳
۹ اسپانیا ۹,۳۹۵,۷۶۷ ۹۲,۳۷۶
۱۰ آلمان ۸,۹۵۶,۵۱۵ ۱۱۷,۶۹۹

بر اساس آمار جهانی وردامتر، روسیه با گذشتن از آمار ۳۲۷ هزار قربانی تاکنون بالاترین مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است. فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۱۷ میلیون و ۳۰۲ هزار مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز است.

ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۲۶۷ هزار و ۵۵۹ ابتلا و ۱۳۲ هزار و ۲۷۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۱ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، ایران، کلمبیا، مکزیک، لهستان، اندونزی، هلند، اوکراین، آفریقای جنوبی، فیلیپین و پرو نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

 گفتنی است؛ روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا

نظر شما