شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳

طرح نمایندگان برای تشکیل وزارت امور ایثارگران و رفاه اجتماعی

عضو کمیسیون شوارها و امور داخلی مجلس از طرح نمایندگان برای تشکیل وزارت امور ایثارگران و رفاه اجتماعی در مجلس خبر داد.

وزرت امور ایثارگران

به گزارش قدس آنلاین، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تشکیل وزارت امور ایثارگران و رفاه اجتماعی در مجلس کلید خورد.

وی افزود: این طرح به دنبال ادغام سه سازمان بنیاد شهید، کمیته امداد و بهزیستی در یکدیگر است تا با تشکیل این سه نهاد حمایتی در یکدیگر کارها در این حوزه بهتر انجام شود.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با ادغام این نهادهای حمایتی و تشکیل وزارت امور ایثارگران و رفاه اجتماعی جلوی بسیاری از موازی‌کاری‌ها گرفته می‌شود و ما شاهد خدمات‌رسانی بهتری به ایثارگران و اقشار نیازمند حمایت خواهیم بود.

ابوترابی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر تشکیل این وزارتخانه باعث می‌شود که مجلس نیز بر امورات این بخش نظارت دقیق‌تری داشته باشد؛ چرا که مجلس می‌تواند از طریق سؤال از وزیر و دیگر ابزارهای نظارتی پیگیر امور مربوط به این بخش باشد.

عضو کمیسیون شوارها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی افزود: ما نمونه مشابه این کار را در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری شاهد بودیم که تا زمانی که میراث فرهنگی به صورت سازمان اداره می‌شد، کمتر امکان نظارت بر آن از سوی مجلس وجود داشت، اما با تبدیل این سازمان به وزارتخانه شاهد نظارت دقیق‌تر مجلس بر عملکرد آن هستیم.

انتهای پیام/‌

منبع: فارس

نظر شما