سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تاکنون تعداد ۱۶۸ مجوز پرواز داخلی برای شرکت‌های هواپیمایی داخلی جهت سفرهای نوروز ۱۴۰۱ صادر شده است.

 صدور ۴۳۴ مجوز پرواز نوروزی برای شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی

به گزارش قدس آنلاین، میراکبر رضوی در پاسخ به این سؤال که چه تعداد مجوز پرواز فوق العاده برای سفرهای نوروزی ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده است؟ اظهار کرد: طرح سفرهای هوایی نوروزی از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ آغاز می‌شود و تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ادامه دارد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: تاکنون تعداد ۲۰۹ مجوز پرواز خارجی برای شرکت‌های هواپیمایی داخلی جهت ایام نوروز صادر شده است، برای همین ایام همچنین تعداد ۵۷ مجوز پرواز خارجی نیز برای شرکت‌های هواپیمایی خارجی صادر شده است.

وی اضافه کرد: تاکنون تعداد ۱۶۸ مجوز پرواز داخلی برای شرکت‌های هواپیمایی داخلی جهت سفرهای نوروز صادر شده است.

رضوی در پاسخ به این سؤال که اگر تقاضای مازاد بر عرضه در نوروز باشد آیا امکان افزایش پرواز فوق العاده وجود دارد؟ گفت: برای شرکت‌هایی که ‌دستورالعمل های صادره از سوی سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص رعایت ایمنی، امنیت و خدمات‌رسانی به مسافران در ایام نوروز را در نظر گرفته و تمهیدات لازم را اتخاذ کرده باشند، بلی، مجوز پرواز فوق‌العاده صادر می‌شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این سؤال که آیا محدودیت تکمیل فقط ۶۰ درصد ظرفیت پروازهای داخلی در راستای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، در نوروز امسال وجود خواهد داشت؟ بیان کرد: ‌در پروازهای خارجی که از ابتدا محدودیت فاصله‌گذاری اجتماعی وجود نداشت، در پروازهای داخلی هم این محدودیت را در ایام نوروز نخواهیم داشت.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.