پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۵

نقش آمریکا در قربانی‌شدن اوکراین به‌درستی تبیین شود

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه نقش آمریکا و غرب در ماجرای قربانی شدن اوکراین باید به‌درستی تبیین شود، گفت: دلدادگان و شیفتگان غرب باید از ماجرای اوکراین عبرت بگیرند.

محمد حسینی

به گزارش قدس آنلاین، سیدمحمد حسینی، معاون رئیس جمهور در یادواره سرداران و ۱۹۲ شهید منطقه سولقان، اظهار کرد: شهدا از جان خود گذشتند برای اینکه فرمان خدا و ولی خدا را اجابت کنند.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر منطقه، گفت: هر چه زمان می گذرد ما قدر شهدا را بیشتر می دانیم. شما می دانید در دوران دفاع مقدس غرب و بسیاری از کشورهای دنیا از صدام حمایت کردند و اگر این شهدا و رزمندگان نبودند معلوم نبود چه اتفاقی رخ می داد. اینها مسائلی است که باید تبیین و به نسل جدید منتقل شود.

حسینی تاکید کرد: نباید خباثت و جنایات دشمن را فراموش کنیم، برخی‌ها می خواهند چهره دشمن را بزک کنند و آنها را مدافع حقوق بشر نشان دهند و ما نباید بگذاریم واقعیت ها به گونه دیگری روایت شود.

وی ادامه داد: همین اروپایی های مدعی حقوق بشر که علیه ما قطعنامه صادر می کنند در گذشته با مردم کشورها در قاره های مختلف وحشیانه ترین رفتارها را داشته اند و اموال ملت ها را به غارت برده اند.

معاون رئیس جمهور در ادامه با اشاره به بیانات رهبر انقلاب درباره حوادث اوکراین، گفت: اینکه رهبر انقلاب به تقصیر امریکا و غرب در ماجرای اوکراین اشاره می کنند واقعیتی است که مرور وقایع یکی دو دهه اخیر بر آن صحه می گذارد. اگر غربی ها طرفدار حقوق بشر بودند چرا زمانی که رژیم بعثی از بمب شیمیایی استفاده کرد و مرتب مردم بی گناه را به خاک و خون می کشیدند به جای اینکه جنایات صدام را محکوم کنند از آن حمایت کردند.

حسینی اضافه کرد: هفت سال است ائتلاف سعودی به کمک غرب و آمریکا در حال کشتار مردم یمن است، ولی صدایی از مدعیان غربی حقوق بشر در نمی آید و از سویی یمن را هم تحریم می کنند. به بهانه حوادث ۱۱ سپتامبر افغانستان را اشغال کردند و دست به جنایت زدند ولی حالا مدعی حقوق بشر شده اند.

وی تاکید کرد: به قول رهبر انقلاب امریکا نماد دوران جاهلیت مدرن است. مشابه همان جاهلیتی که در صدر اسلام وجود داشت امروز هم از سوی آمریکا دیده می شود و ما باید درست این ها را بیان کنیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به دیکتاتوری رسانه ای غرب، اضافه کرد: شما در جنگ اوکراین می بینید چقدر مطالب نادرست را به مردم دنیا تلقین کردند، اینها باید تبیین شود و سواد رسانه ای مردم بالا برود تا دیگر سردمداران غرب و پادوهای آنان نتوانند اشک تمساح بریزند.

حسینی تاکید کرد: آمریکای جنایتکار سردار و قهرمان ما را ناجوانمردانه ترور کرد، ولی حالا ادعای دفاع از حقوق بشر را دارد. اینها باید برای مردم دنیا روشن شود.

وی گفت: ما باید یاد شهدا و فرهنگ شهدا، مقاومت و ایستادگی را زنده نگه داریم. آنهایی که می گفتند دنیای گفتمان هست و دیگر موشک به کار نمی آید باید حوادث امروز را ببینند. ما باید در همه حوزه ها قوی باشیم که دشمن جرات نکند به کشور ما بد نگاه کند. رئیس جمهور هم برای همین شعار ایران قوی را مطرح کردند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار کرد: غربی ها تا دیروز شعار می دادند که ورزش از سیاست جداست؛ اما دیدید کاملا ورزش را در سیاست دخالت دادند. یا اینکه می بینید که می گویند مردم اوکراین مانند افغانستانی ها و یمنی ها نیستند و باید از آنها حمایت کنیم و برخورد دوگانه غرب را بار دیگر دیدیم.

حسینی تصریح کرد: یک عبرت دیگری که رهبر انقلاب هم به آن اشاره کردند این است که اینها پشت دوستان خود را هم خالی می کنند و در ماجرای اوکراین برخلاف ادعایی که داشتند دیدیم که چگونه رفتار کردند. کسانی که هنوز دلداده و شیفته آمریکا و غرب هستند بدانند یک روزی تنها خواهد ماند. حتی اینها شاه مفلوک را هم که آن همه به غرب و آمریکا خدمت کرد را نپذیرفتند.

وی گفت: اتکای ما باید به مردم باشد و اگر ضعف‌ها و کاستی هایی بوده که متاسفانه در هشت سال دولت قبل شاهد این کاستی ها بودیم باید جبران شود و دولت سیزدهم هم عزم خود را برای جبران این کاستی ها جزم کرده است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: همه بخش ها باید بسیج شود تا مشکلات مردم برطرف شود و طی این مدت در این دولت مردمی و عدالت محور شما دیدید که رئیس جمهور چگونه برای حل مشکلات شب و روز تلاش می کند و در بخش های دیگر دولت هم کارهای خوبی صورت گرفته است تا کشور در ریل صحیحی قرار بگیرد.

منبع: فارس

نظر شما