سپاهانی‌ها از لحاظ سابقه و تجربه وضعیت مطلوبی در لیگ قهرمانان آسیا دارد.

سپاهان باتجربه‌ترین تیم گروه D لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش قدس آنلاین، لیگ قهرمانان آسیا از ۱۸ فروردین سال پیش رو به میزبانی عربستانی‌ها آغاز می‌شود و دو تیم فولاد و سپاهان به عنوان نمایندگان ایران در این رقابت‌ها حضور دارند.

سپاهانی‌ها از گروه چهارم این رقابت‌ها باید به مصاف الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان و برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه بروند. به دلیل مشخص نبودن تیم چهارم این گروه و بدون احتساب دیدار پلی آف، سه تیم قطعی این گروه را با هم مقایسه خواهیم کرد.

سپاهان ایران: با سابقه‌ترین و با تجربه‌ترین

طلایی پوشان با وجود این‌که ارزان ترین تیم از لحاظ ارزش بازیکنان بین دیگر تیم‌های این گروه هستند اما باشگاه سپاهان از لحاظ قدمت و تجربه نسبت به دو تیم دیگر شرایط بهتری دارد. قدمت باشگاه سپاهان به ۶۸ سال می‌رسد. طلایی‌پوشان همچنین در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد بهتری را از خود به نمایش گذاشته‌اند.

سپاهانی‌ها توانسته‌اند در سال ۲۰۰۷ به فینال رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کنند و در جام باشگاه‌های جهان حضور پیدا کنند و همین مساله تجربه سپاهانی‌ها را در مقابل دیگر تیم‌های این گروه نشان می‌دهد. ارزش سپاهانی‌ها ۹.۶۳ میلیون یورو تخمین زده شده است که از دو تیم دیگر پایین‌تر است.

الدحیل قطر: گران‌ترین تیم

شاگردان لوییز کاسترو گران‌ترین تیم این گروه هستند. آن‌ها نزدیک به ۲۹ میلیون یورو ارزش گذاری شده‌اند و با توپ پر در این مسابقات حضور پیدا خواهند کرد. الدحیل فصل گذشته نتوانست از مرحله گروهی صعود کند و امیدوار است در این فصل از رقابت‌ها عملکرد متفاوت تری را از خود به نمایش بگذارد.

‌الدحیل در سال ۲۰۰۹ تاسیس شده است و قدمت چندانی ندارد اما با بازیکنانی از جمله توبی آلدروایرلد، ادمیلسون، نام تائه هی، اولونگا(آقای گل فصل پیش لیگ قهرمانان آسیا) پا به این مسابقات می‌گذارند و در شرایط ایده‌آلی قرار دارند.

پاختاکور ازبکستان: غیر قابل پیش بینی

قهرمان فصل گذشته لیگ ازبکستان همواره در سال‌های مختلف گربه سیاه حریفان خود بوده است و تیم‌های مختلفی را به دردسر انداخته است. آن‌ها هر چند شانس کمتری نسبت به الدحیل و سپاهان دارند و فصل گذشته نیز نتوانستند از مرحله گروهی صعود کنند اما حریف دست و پا بسته‌ای نیستند و دست کم گرفتن این تیم به منزله شکست خواهد بود.

قدمت پاختاکور به ۶۶ سال می‌رسد و ارزش این تیم ۹.۹۸ میلیون یورو تخمین زده شده است. سرمربی آن‌ها پیتر هیوسترا است و با بازیکنانی از جمله ارن دردیوک، دراگان چران، سردار رشیدوف، ایگور کریمتس در این رقابت‌ها حضور خواهند یافت.

نکته مهم: سپاهانی‌ها با وجود عملکرد نامطلوب در لیگ برتر به لیگ قهرمانان آسیا چشم دوخته‌اند. تنها راه نجات نویدکیا برای فرار از بحران حضور موفق و صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا است و طلایی‌پوشان برای رسیدن به این هدف در حال برنامه‌ریزی هستند.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.