مجموع آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۵۷ میلیون و ۲۶۲ هزار و ۹۳۳ نفر رسیده و تاکنون مرگ شش میلیون و ۶۲ هزار و ۹۰۱ نفر نیز بر اثر این بیماری تأیید شده و ۳۹۰ میلیون و ۵۰۷ هزار و ۹۴۳ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

آمار جهانی کرونا/ فرانسه، انگلیس و روسیه رکورددار بیشترین ابتلا در اروپا

به گزارش قدس آنلاین، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۹۹۳ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۹.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. برزیل در عین حال با بیش از ۶۵۴ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود.

پس از آن هند با بیش از ۵۱۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۶۰ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۳.۴ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول به‌روز شده پاندمی جهانی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۱,۱۶۹,۵۳۴ ۹۹۳,۶۹۳
۲ هند ۴۲,۹۹۰,۹۹۱ ۵۱۵,۸۵۰
۳ برزیل ۲۹,۳۵۰,۳۷۹ ۶۵۴,۹۹۳
۴ فرانسه ۲۳,۴۵۳,۷۲۲ ۱۴۰,۰۸۰
۵ انگلیس ۱۹,۵۳۰,۴۸۵ ۱۶۲,۷۳۸
۶ روسیه ۱۷,۲۹۰,۱۹۷ ۳۶۰,۲۱۵
۷ آلمان ۱۷,۰۲۷,۲۱۵ ۱۲۶,۰۷۷
۸ ترکیه ۱۴,۵۳۴,۲۳۹ ۹۶,۳۴۹
۹ ایتالیا ۱۳,۳۲۳,۱۲۸ ۱۵۶,۷۸۲
۱۰ اسپانیا ۱۱,۲۲۳,۹۷۴ ۱۰۱,۱۳۵

همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۱۱۹ هزار و ۷۶۳ مورد ابتلا و ۱۳۸ هزار و ۸۳۱ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه دوازدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کره جنوبی، کلمبیا، ویتنام اندونزی، لهستان، ژاپن، مکزیک، اوکراین، مالزی، رژیم صهیونیستی، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، فیلیپین، بلژیک، استرالیا، پرو، پرتغال، کانادا، شیلی، تایلند، اتریش و سوئیس نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۵ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.