مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان با اشاره به رشد بی‌سابقه صادرات از بازارچه‌های مرزی استان، گفت: طی ۱۱ روز نخست امسال ۱۲ هزار تن کالا از بازارچه مرزی «میلک» صادر شده است.

 ۱۲ هزار تن کالا در ۱۱ روز از بازارچه میلک صادر شد

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، مبین‌علی میر اظهار داشت:  میزان صادرات از بازارچه مرزی میلک از ابتدای سال تا تاریخ ۱۱ فروردین‌ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد یک هزار و ۸۳۹ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیر بازارچه‌های مرزی استان سیستان و بلوچستان افزود: میزان صادرات از این بازارچه طی سال گذشته ۶۱۹ تن کالا بوده، در حالی که طی ۱۱ روز نخست امسال ۱۲ هزار تن کالا صادر شده است.

وی افزود: صادرات کالا از بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان ۳۳ درصد افزایش یافته به طوری که صادرات ۲.۵ میلیون تن کالا در سال جاری را پیش‌بینی می‌کنیم.

مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: صادرات از بازارچه‌های مرزی استان به رقم بی‌سابقه یک میلیون و ۶۷۹ هزار و ۹۶۷ تن رسیده که نسبت به سال ۹۹ رشد  ۳۳ درصدی داشته، این میزان صادرات از زمان تشکیل بازارچه‌ها بی‌سابقه بوده و در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود.

میر با بیان اینکه هیچ وقت حتی زمانی که تحریم نبودیم یا تعهدات ارزی هم وجود نداشت، به این رکورد نرسیدیم، تصریح کرد: برای سال جدید صادرات حداقل دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالا در برنامه است.

وی افزود: در زمینه واردات نیز سال گذشته از محل ارز حاصل از صادرات پیله‌وران حدود ۹۳ هزار و ۹۶۱ تن کالا وارد شده که نسبت به سال ۱۳۹۹ رشد هفت هزار و ۲۰۶ درصدی را نشان می‌دهد.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.