چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۲

رییس سازمان حج و زیارت عنوان کرد

دست‌هایی در کار است سفرهای سیاحتی جایگزین عتبات شود

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به قیمت بالای پروازهای عتبات به نسبت سفر سیاحتی به دیگر کشورهای همسایه، گفت: دست‌هایی در کار است تا مردم به جای عتبات به سفرهای سیاحتی کشورهای همسایه رهسپار شوند.

رییس سازمان حج و زیارت

به گزارش قدس آنلاین، سیدصادق حسینی این سخنان را در وبینار بررسی سفرهای عتبات عالیات که نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و جمعی از مدیران حج و زیارت استان‌ها حضور داشتند، مطرح کرد و نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت هم بر لزوم کاهش هزینه سفر عتبات عالیات تاکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ با اشاره به این‌که "مقام معظم رهبری سال ۱۴۰۱ را «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» نامگذاری کرده‌اند" تلاش همگان برای کاهش هزینه‌ها، افزایش بهره‌وری، ارتقاء و بهبود کیفیت و تولید محصولات دانش بنیان و  رقابت پذیر در حوزه حج و زیارت را خواستار شد.

وی افزود: هزینه‌های بالا در عرصه رقابت با آزادبرها مؤثر است و باید تلاش شود در راستای چارچوبی که مقام معظم رهبری ترسیم کرده‌اند، کاهش هزینه‌ها و دستاوردهای بهتر در این حوزه تحقق یابد.

نواب همچنین با اشاره به مشاهدات میدانی خود از نحوه اجرای طرح «نوین اعزام به عتبات» در عراق، این طرح را فرصتی طلایی برای ابراز وجود و توانایی شرکت‌های زیارتی دانست و گفت:  برخی استان‌ها در اعزام زائران به اماکن مقدس در عراق و ارائه خدمات در بخش های حمل و نقل، اسکان، تغذیه و پرواز عملکرد خوبی داشتند و عمده زائران این استان‌ها نیز راضی بودند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین تاکید کرد: شرکت‌هایی که در اجرای طرح نوین عتبات عملکرد رضایت‌بخشی نداشتند حتما حذف شوند و در مقابل به شرکت‌هایی که نظر زائران را جلب و خوب عمل کردند باید بیشتر اعتماد شود.

دست‌هایی در کار است

سیدصادق حسینی ـ رییس سازمان حج و زیارت ـ هم در این وبینار درباره برخی اظهارنظرها مبنی بر هزینه‌های سفر عتبات عالیات، گفت: برخی صحبت‌های مطرح‌شده ارتباط  مستقیم به پروازهای عتبات عالیات دارد که در این ارتباط ما هم گلایه داریم و درصددیم که هزینه و تاخیر پروازها کاهش یابد.

وی با اشاره به قیمت بالای پروازهای عتبات عالیات به نسبت پروازهای تفریحی به برخی کشورهای همسایه، اظهار کرد: این رویکرد نشان می‌دهد دست‌هایی در کار است تا مسیر سفر به عتبات عالیات را تغییر دهد و در عوض، مردم به سفرهای سیاحتی کشورهای همسایه رهسپار شوند.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان این‌که "نظام مقدس جمهوری اسلامی به دنبال تحول در سبک زندگی اسلامی و نسل جوان بوده است" گفت: متاسفانه برخی هزینه می‌کنند تا این اتفاق نیافتد، در نگاه کلان بعضی افراد دنبال تغییر این راهبرد هستند و مانع از تحقق آن می‌شوند.

حسینی افزود: از زمان حضور در این سازمان به دنبال حل مشکل پروازها بوده‌ایم. امیدواریم اقدامات هرچه سریع‌تر انجام بگیرد و شاهد کاهش هزینه‌ها در اعزام‌های هوایی باشیم.

سازمان حج و زیارت برای نوروز، سقفِ هزینه سفر هوایی سوریه را حدود ۹ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و عراق را ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اعلام کرده بود که بخش زیادی از این هزینه را به بلیت هواپیما ربط داده بود.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

نظر شما