آمار مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۹۹ میلیون و ۱۸۸ هزار و ۷۲۶ نفر رسیده همچنین مرگ شش میلیون و ۲۰۳ هزار و ۳۷۲ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و ۴۴۸ میلیون و ۷۱۵ هزار و ۴۹۶ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

آمار جهانی کرونا؛ بیش از ۴۹۹ میلیون مبتلا به کووید-۱۹

به گزارش قدس آنلاین، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۲ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۱ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۶.۹ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۲,۰۶۲,۹۸۹ ۱,۰۱۲,۱۵۱
۲ هند ۴۳,۰۳۶,۱۳۲ ۵۲۱,۷۲۲
۳ برزیل ۳۰,۱۵۲,۴۰۲ ۶۶۱,۳۰۹
۴ فرانسه ۲۶,۹۴۷,۳۷۵ ۱۴۳,۲۸۸
۵ آلمان ۲۲,۶۷۹,۲۴۷ ۱۳۲,۳۱۱
۶ انگلیس ۲۱,۵۴۹,۸۳۰ ۱۶۹,۷۵۹
۷ روسیه ۱۷,۹۹۶,۰۶۰ ۳۷۱,۷۱۶
۸ کره جنوبی ۱۵,۴۲۴,۵۹۸ ۱۹,۶۷۹
۹ ایتالیا ۱۵,۲۹۲,۰۴۸ ۱۶۰,۷۴۸
۱۰ ترکیه ۱۴,۹۵۸,۹۷۴ ۹۸,۴۰۹

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۱۹۱ هزار و ۶۴۳ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۶۱۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه پانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ایران، ژاپن، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، استرالیا، اوکراین، مالزی، رژیم صهیونیستی، اتریش، بلژیک، تایلند، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرتغال، کانادا، پرو، سوئیس، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.