شنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۹

نامزد ریاست جمهوری فرانسه:

آمریکا باید غرامت از دست دادن گاز روسیه را به ما بپردازد

یکی از دو نامزد دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد: در صورتی که اتحادیه اروپا گاز روسیه را تحریم کند آمریکا باید غرامت از دست رفتن واردات گاز از روسیه را به فرانسه بپردازد.

لوپن

به گزارش قدس آنلاین، مارین لوپن، یکی از دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه که توانسته در کنار امانوئل مکرون، رئیس جمهور کنونی این کشور، به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه راه پیدا کند، طی مصاحبه با شبکه BFM گفت که در صورتی که اتحادیه اروپا واردات نفت و گاز از روسیه را تحریم کند آمریکا باید غرامت  عدم واردات از این کشور به فرانسه را بپردازد. 

لوپن تأکید کرد: آمریکایی‌ها که از محل فروش ال‌ان‌جی در صورت تحریم روسیه سود خوبی به دست خواهند آورد باید به خاطر تحریم‌های ضد روسیه به فرانسه پول بدهند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد که واشنگتن در حال فشار به اتحادیه اروپا برای تحریم واردات حامل‌های انرژی از روسیه است.

اتحادیه اروپا چندین تحریم علیه مسکو و به بهانه درگیری نظامی با اوکراین اعمال کرده است.

به گفته لوپن در صورتی که آمریکا موفق شود تا ورود گاز روسیه به اتحادیه را متوقف کند این مسئله به افزایش قابل توجه قیمت حامل‌های انرژی در فرانسه منجر خواهد شد. 

لوپن تأکید کرد: آمریکایی‌ها اهمیت کمی برای مردم عادی فرانسه و گرفتاری آنها قائل هستند و فقط به دنبال تجارت و کسب سود از محل افزایش صادرات ال‌ان‌جی به اتحادیه اروپا هستند.

انتهای پیام/

منبع: فارس

نظر شما