فرمانده منطقه سوم دریایی «نبوت» کنارک گفت: در ناوگروه‌های رزمی اعزامی به مناطق ماموریتی آب‌های آزاد معمولاً یک شناور از شناورهای ماست و به زودی نیز شناورهای تمام ایرانی سهند به این منطقه اضافه خواهند شد.

اعزام ناوگره‌های ارتش به دریای سرخ و شمال اقیانوس هند/ الحاق شناور بومی"سهند" به منطقه سوم دریایی «نبوت»‌

به گزارش قدس آنلاین، ارتش جمهوری اسلامی با سرعت شتاب روزافزون سمت خودکفایی و اقتدار هرچه بیشتر پیش می‌رود و در این مسیر اخیراً شبیه‌ساز پروازی جنگنده F-۴ که توسط مهندسان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ساخته شده در پایگاه هوایی «شهید دلحامد» شهرستان کنارک در مدار بهره‌برداری قرار گرفته و همچنین قرار است  شناورهای ۱۰۰ درصد تولید ملی "سهند" در  منطقه سوم دریایی «نبوت» کنارک استقرار پیدا کند.

ناخدا یکم عرشه حسین حسنی اظهار داشت: در بحث اعزام ناوگروه‌های رزمی به آب‌های آزاد با توجه به ظرفیت موجود و شناورهایی که تاکنون در  منطقه سوم دریایی «نبوت» کنارک استقرار پیدا کرده‌اند، معمولاً یکی از شناورهای ما در ماموریت‌های منطقه در دریاهای آزاد در حوزه خلیج عدن و تنگه باب‌المندب در دریای سرخ و شمال اقیانوس هند اعزام می‌شود.

فرمانده منطقه سوم دریایی «نبوت» کنارک افزود: شناورهای کاملاً ساخت جمهوری اسلامی ایران که به طور ۱۰۰ درصدی توسط وزارت دفاع و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تولید شده‌اند با نام «سهند» برابر آمایش سرزمینی در آینده به منطقه سوم دریایی «نبوت» کنارک اضافه خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.