جمعه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۲

تظاهرات گسترده ضد صهیونیستی در پایتخت اردن

خیابان‌های شهر امان امروز شاهد تظاهرات گسترده علیه جنایات رژیم صهیونیستی و مماشات حکومت اردن با تل آویو بود.

راهپیمایی

به گزارش قدس آنلاین، هزاران نفر از مردم امّان، پایتخت اردن امروز پس از اقامه نماز جمعه به خیابان‌ها آمده و علیه جنایات رژیم صهیونیستی شعار دادند.

به نوشته المیادین، جمعیتی بسیار زیادی در خیابان‌ها حضور یافته‌اند و همچنین تمامی احزاب اردن نیز از مشارکت خود در این تظاهرات خبر داده‌اند. حرکت مردم پس از نماز جمعه از مسجد الحسینی امان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

معترضان به جنایات صهیونیست‌ها به خصوص در مسجدالاقصی، یک صدا خواستار اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از اردن و لغو قرارداد ننگین «وادی العربه» (امضاء به سال ۱۹۹۴) میان امان و تل آویو شدند.

تجاوز نظامیان صهیونیست و شهرک‌نشینان علیه مسجدالأقصی و فلسطینی‌ها در ماه مبارک رمضان شدت پیدا کرده و  طی چند روز اخیر، مسجدالأقصی صحنه یورش نظامیان صهیونیست است.

این در حالی است که مقاومت فلسطین در خصوص هرگونه تشدید تنش در بیت‌المقدس به اشغالگران هشدار می‌دهد و حتی «هارون ناصر الدین» عضو دفتر سیاسی حماس و یکی از مقامات دفتر امور بیت المقدس در خصوص تجاوز به مسجد الاقصی یا اجازه دادن به شهرک نشینان برای قربانی کردن در داخل صحن‌های آن، به رژیم صهیونیستی گفت: «حماس به میانجی‌ها اطلاع داده است که هر گونه قربانی در مسجد الاقصی، به منزله اعلان جنگ است و [عملیات] شمشیر قدس-۲، بسیار شدیدتر از [شمشیر قدس] قبلی است».

یورش نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی موجب واکنش‌های عربی و محکومیت‌های اسلامی فراوانی از سوی کشورها و نهادهای منطقه‌ای شده است. گروه‌های مقاومت فلسطین نیز اعلام کرده‌اند که تل‌آویو با این حملات، مسئول وضعیت‌های آینده و واکنش‌های سخت فلسطینیان خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع:فارس

نظر شما