۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۳
کد خبر: 795462

اندونزی صادرات روغن پالم را ممنوع کرد و نگرانی از افزایش قیمت جهانی مواد غذایی بیشتر شد.

اندونزی صادرات روغن پالم را ممنوع کرد

به گزارش قدس آنلاین، فارس به نقل از رویترز نوشت: اندونزی بزرگترین تولیدکننده روغن پالم در جهان اعلام کرد که صادرات این محصول را ممنوع می‌کند و طرح این مسئله نگرانی از افزایش بیشتر قیمت مواد غذایی در جهان را افزایش داده است. 

بر اساس این گزارش، منع صادرات روغن خوراکی و مواد خام که به طور گسترده در تولید انواع کیک و مواد آرایشی کاربرد دارد می‌تواند هزینه مواد غذایی را افزایش داده و دولت‌ها را تحت فشار قرار دهد که بین استفاده روغن برای غذا و یا به عنوان بیوفیول( سوخت زیستی) یکی را انتخاب کنند.

از آنجایی که اندونزی نیمی از روغن پالم جهان را تأمین می‌کند منع صادرات از سوی این کشور موج گسترده نگرانی را ایجاد کرده است.

جوکو ویدودو رئیس جمهور اندونزی اعلام کرده که با منع صادارت روغن پالم می‌خواهد مطمئن شود که دسترسی به غذا در داخل کشورش به راحتی و با قیمت مناسب انجام می‌شود.

پس از افزایش شدید قیمت‌های مواد غذایی به بیشترین کورد تاریخی در جهان پس از درگیری‌های نظامی روسیه و اکراین، کشور اندونزی چنین تصمیمی را گرفته است.

وی گفته است که به طور کامل عواقب این سیاست را رصد می‌کند تا مطمئن شود که مواد غذایی در داخل کشور با قیمت مناسب توزیع می شود و مردم به آن دسترسی دارند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.