چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲

رئیس سازمان سینمایی:

فیلم سینمایی سردار همدانی ساخته می‌شود

رئیس سازمان سینمایی کشور با بیان این که میزبانی همدان از جشنواره فیلم کودک و نوجوان بستگی به تلاش مسئولان استان دارد گفت: ساخت فیلم سینمایی سردار همدانی در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس انجمن سینمای کشور

به گزارش قدس آنلاین، محمد خزائی در نشست خود با هنرمندان و اهالی سینمای استان همدان با بیان که در دولت جدید ۳ محور اساسی در دستور کار سازمان سینمایی کشور قرار گرفت اظهار داشت: ما بر اساس عدالت محوری، قانون‌مداری و استاندارسازی حرکت می‌کنیم و این ۳ امر مهم شعار سازمان سینمایی کشور خواهد بود.  

وی با بیان این که یک قرن پیش همدان سالن سینما داشته است افزود: در بحث فرهنگی استان و شهر همدان با بسیاری از شهرها و استان‌های کشور متفاوت است. نمی‌توانیم استان همدان را در عرصه فرهنگ و هنر با جای دیگری مقایسه کنیم.

خزائی با اشاره به اینکه در سازمان ابلاغ شده است نگاه ویژه‌ای به شهرستان‌ها داشته باشند گفت: سفرهای استانی را هر هفته و در یک استان در دستور کار داریم و به دنبال راهکار برای رفع مشکلات شهرستان‌ها هستیم و در وزارتخانه ارشاد، کمیته پیگیری مصوبات را تشکیل دادیم تا مصوباتی که در شهرستان‌ها داریم پیگیری کنیم.

وی با اشاره به دغدغه‌های مطرح شده از سوی اهالی سینمای همدان در این نشست اظهار داشت: بیشتر دغدغه اهالی سینمای همدان در بحث زیرساخت‌ها و تجهیزات بود و باید بررسی کنیم ببینیم چه امکاناتی را می‌توانیم در اختیار این عزیزان بگذاریم.

رئیس سازمان سینمایی کشور با اشاره به این که استان همدان یازدهمین استان کشور از نظر مخاطب سینما در کشور است تصریح کرد: ۳۶۰۰ صندلی سینما در استان همدان وجود دارد که بسیاری از صندلی‌ها فعال نیست.  

خزائی با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی فعالان انجمن سینمای جوان در استان همدان تاکید کرد: کمبود امکانات در عرصه سینمای جوان مربوط به همه کشور است. انجمن سینمای جوان بازوی اجرایی وزارت ارشاد است و بسیاری از فیلمسازان از این نقطه شروع کردند و ما در دستور کار داریم که انجمن سینمای جوان در استان‌ها احیا شود و در شوراهای اداری استان و شهرستان حضور پیدا کنند.

وی با اشاره به این که مهم‌ترین بحث ما در سازمان سینمایی افزایش تولیدات خواهد بود عنوان کرد: تولید اشتغالزا است و باعث می‌شود شرایط اقتصادی و روحی هنرمندان ارتقا یابد.  

رئیس سازمان سینمایی کشور با اشاره به ایجاد آموزش آنلاین در انجمن سینمای جوان و برخورداری شهرستان‌ها و روستاها از کلاس‌های آموزشی اساتید مجرب تصریح کرد: راه‌اندازی پلتفورم برای فیلم کوتاه و مستند در سراسر کشور را در دستور کار داریم

خزائی با اشاره به این که تجهیزات انجمن سینمای جوان ۱۲ سال پیش به روز شده است گفت: به دنبال به‌ روزرسانی تجهیزات این انجمن هستیم.  

وی از اکران انیمیشن ایرانی سر دولفین‌ها در ۲ هزار سالن سینمای کشور روسیه و فروش و ۲ و نیم میلیون دلاری آن به عنوان اتفاقی خوب برای انیمیشن و سینمای ایران یاد کرد و افزود: این انیمشن به پرفروش‌ترین فیلم ایران تبدیل شده است.  

رئیس انجمن سینمای کشور در رابطه با میزبانی جشنواره فیلم کودک و نوجوان هم گفت: ۳ استان از جمله استان همدان درخواست میزبانی این جشنواره را کرده‌اند و این که میزبانی به کدام استان می‌رسد بستگی به تلاش حمایت مسئولان آن استان دارد.

خزائی با اشاره به این شب سینمای همدان در سطح استان با کیفیتی خوب برگزار و از پیشکسوتان و هنرمندان همدانی تجلیل شود تصریح کرد: در حوزه دفاع مقدس، ساخت مستند از ۳ شهید شاخص استان همدان در دستور کار قرار دارد.

وی تاکید کرد: در مورد شهید همدانی نیز ساخت یک فیلم بلند سینمایی در دستور کار قرار گرفته است.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

نظر شما