مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: ما باید در مقابل تهدیدات آینده که احتمالا جنگ ترکیبی دریا و هواپایه است، آماده شویم.

باید در مقابل هرگونه تهدید ترکیبی آماده شویم

به گزارش قدس آنلاین، سرلشکر سیدیحیی صفوی طی سخنانی در نشست «بررسی ماموریت‌های نیروی دریایی ارتش»، گفت: نیروی دریایی راهبردی افتخاری برای ایران و نیز عمق بخشی به مسائل راهبردی دفاعی و امنیتی است.

وی بیان کرد: شما به عنوان نیروی دریایی راهبردی در حوزه های جغرافیای سیاسی اقیانوس هند و دریای عمان باید رزمایش های مشترک برگزار کنید و در حوزه دریای خزر نیز با هماهنگی ستاد کل و وزارت دفاع با کشورهای همسایه این دریا، روابط دیپلماسی دریایی را گسترش دهید و با کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و کشور عمان هم روابط دریایی و رزمایش ها را گسترش دهید.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه ما باید راهبرد تهدیدات آینده علیه کشور را تشخیص دهیم، تاکید کرد: ما باید در مقابل تهدیدات آینده که احتمالا جنگ ترکیبی دریا و هواپایه است، آماده شویم. ما باید خودمان را در مقابل هرگونه تهدیدات ترکیبی آماده کنیم.

وی با بیان اینکه ما ۲۷۰۰ کیلومتر مرز ساحلی داریم اما کشور هنوز راهبرد اقتصاد دریامحور را جدی نگرفته است، اظهار داشت: در این زمینه نیروی دریایی ارتش کمک‌های شایانی می تواند انجام دهد. همچنین شما باید همکاری و هماهنگی نیروی دریایی ارتش با سایر نیروهای ارتش و نیروهای دریایی و هوافضای سپاه را گسترش دهید.

صفوی با تاکید بر ضرورت گسترش سواحل مکران، تصریح کرد: سواحل مکران می تواند بیش از یک میلیون نفر را اسکان دهد و دروازه اقتصادی کشور باشد. شما در زمینه گسترش سواحل مکران باید به دولتمردان کمک کنید زیرا با استفاده از ظرفیت این سواحل می توان استان سیستان و بلوچستان را احیا کرد. همچنین نیروی دریایی ارتش باید در زمینه تکمیل کریدور شمال به جنوب به دولت کمک کند. نیروی دریایی باید توجه ویژه ای به استفاده از زیردریایی پهپاد و ماهواره ها داشته باشد.

انتهای پیام

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.