مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: همزمان با ۳ خرداد، سالروز آزاد سازی خرمشهر، ویژه برنامه‌های فرهنگی کتاب محور به میزبانی این مجموعه برگزار می‌شود.

ویژه برنامه‌های فرهنگی کتاب محور در خراسان رضوی برگزار می‌شود

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام علی اکبر سبزیان ضمن گرامیداشت فرا رسیدن سالروز آزاد سازی خرمشهر، اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی امروزه نه تنها مسئولیت ارائه خدمات کتابخانه‌ای اعم از سالن مطالعه و امانت کتاب را برعهده دارند بلکه به عنوان فرهنگسراهای اجتماعی و پایگاه‌های مردمی در تلاش هستند تا با برگزاری برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی کتاب محور در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی گامی مؤثر و مفید در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تشویق مردم به این امر در عصر تکنولوژی و ارتباطات بردارند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی افزود: یکی دیگر از اهداف کتابخانه‌ها از برگزاری برنامه‌های فرهنگی ایجاد بستری مناسب برای آشنایی بیشتر جامعه به ویژه نسل جوان و آینده ساز کشور با شخصیت‌ها، مفاخر، وقایع و تاریخ ایرانی اسلامی این مرز و بوم است.

وی تصریح کرد: از همین رو، همزمان با سالروز بزرگداشت سوم خرداد، آزاد سازی خرمشهر در عملیات بیت المقدس از تاریخ ۳ خرداد ماه تا ۹ خرداد ماه ۱۴۰۱ کتابخانه‌های عمومی سراسر استان میزبان رونمایی از کتاب‌های «بر شمع فروزان» اثر محمد باذلی توسط اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کاشمر، «فرهنگنامه ایثارگران و شهدای باخرز» توسط اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان باخرز، «خاطرات فرشته‌ها» اثر عصمت مرزبان مغانی، «یک کوله پشتی خاطره» اثر غلامرضا هنرور، «همراهان جنگ» اثر شهرزاد بهادری و شهربانو زارعی و «مدال ماندگار» اثر محبوبه شرف زاده و نرگس کامکار توسط اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مشهد هستند.

حجت‌الاسلام سبزیان با اشاره به ظرفیت مراجعین و نگارخانه کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره) مشهد مقدس از برگزاری نمایشگاه عکس «روز سوم» با موضوع فتح خرمشهر و نمایشگاه کتاب «با ستاره‌ها» با محوریت دلاوری‌ها و رشادتهای جوانان این مرز و بوم در کلیه کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: همچنین در این ایام معرفی کتاب با محوریت سوم خرداد در صفحات مجازی کتابخانه‌های عمومی استان، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، غبارروبی مزار شهدا، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب، برگزاری بیش از ۲۰۰ نشست کتاب خوان و نشست‌های تبیینی توسط کتابداران کتابخانه های عمومی برگزار می‌شود.

وی با توجه به ظرفیت اعضای کتابخانه‌ها و جلب مشارکت مردمی در برگزاری برنامه‌های فرهنگی به اجرای سرود «سلام فرمانده» با حضور اعضا اشاره کرد.

حجت‌الاسلام سبزیان با اشاره به محدودیت ظرفیت فضاهای تفریحی فرهنگی در برخی از شهرها و مناطق دورافتاده و کم برخوردار، اکران فیلم «موقعیت مهدی» در کتابخانه‌های عمومی منتخب استان را از جمله فعالیت‌های پیش بینی شده دیگر عنوان کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی افزود: آئین رونمایی از کتاب «آبروی محله» اثر سیمین وهاب زاده مرتضوی و برگزاری مسابقه کتابخوانی با محوریت این کتاب توسط اداره کتابخانه‌های عمومی مشهد و کتابخانه عمومی سردار شهید قاسم سلیمانی نیز در ایام گرامیداشت سوم خرداد برگزار خواهد شد.

وی در پایان از افتتاح کتابخانه سیار «پیک دانایی ۷» شهرستان مشهد نیز خبر داد.

انتهای پیام

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.