سردار سلامی گفت: امروز فرماندهان مقتدر و با ایمانی مثل فضلی، کوثری، قربانی، شریعتی، شکارچی، نجات، رودکی، کارگر و... داریم که رهرو راه سرداران شهید همت، باکری، کاظمی، خرازی، شوشتری، همدانی، زین الدین، صیاد شیرازی، دوران، آبشناسان، بابایی، ستاری هستند.

سردار سلامی: ایران لبریز از فرماندهان مقتدر و با ایمان است

به گزارش قدس آنلاین، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش «قهرمانان خط شکن» با هدف تجلیل از فرماندهان گردان‌های رزمی دفاع مقدس که عصر امروز سه‌شنبه سوم خردادماه در تالار خلیج فارس باغ موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره اینکه سوم خردادماه سال ۱۳۶۱ یکی از با شکوه‌ترین لحظات تاریخ اسلام و ایران است، بیان داشت: فرزندان مادران مجاهدی که در راه خدا توانستند غلبه خون بر شمشیر و غلبه اسلام بر کفر را در عرصه دفاع به اثبات برسانند.

ایران به برکت ایمان مردمانش رنگ اشغال را به خود نخواهد دید

وی با بیان اینکه در آن برهه از زمان یکی از آرزوی بزرگ ملت ایران در یک حماسه جاودان محقق شد، افزود: آزادی خرمشهر در حالی صورت گرفت که ماه‌ها در اسارت دشمن بود و رزمندگان با این فتح بزرگ نشان دادند که ایران به برکت مردان و زنان مؤمنش رنگ اشغال و شکست را هرگز نخواهد گرفت.

سردار سلامی تأکید کرد: لحظه فتح خرمشهر برای همه ما بسیار دل‌انگیز، خاطره‌ساز و فراموش نشدنی است. مخصوصاً اینکه در جمع نورانی خانواده شهیدان هستیم که چشم چراغ این مملکت هستند.

از آرزوی خود گذشتند تا جوانشان به آرزویش برسد

وی ادامه داد: مادرانی که همانند حضرت زینب (س) بر مصیبت عزیزانشان پایداری کردند. همسران و مادرانی که آرزوهایشان را بدرقه کردند تا جوانان و عزیزانشان به آرزویشان که همان فیض عظیم شهادت بود، دست یابند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: از آن لحظه‌ای که این عزیزان شهید شدند تا ابد آنچه به نام عزت، کرامت، بزرگی، آرامش و آسایش برای مردم و ملت ما است، مدیون آن قطرات مطهر خون پاکی است که در دفاع از ملت اسلامی به زمین انداخته شد.

ملت ایران تا ابد مدیون خون شهداست

وی افزود: ملت مدیون آن سرو نازنین و با سعادتی است که در میدان رزم در مقابل دشمن دین، دشمن بشریت، دشمن اسلام و دشمن ایران مردانه با شکوه همانند شیر بیشه سینه سپر بلای این ملت کرد.

سردار سلامی ابراز داشت: شهدا مردانه، جانانه و ابوالفضل وار همانند علی اکبر امام حسین (ع) و حضرت قاسم جنگیدند و به شهادت رسیدند تا ما زنده بمانیم.

با گام های سرشار از ایمان خرمشهر را فتح کردند

وی خطاب به فرماندهان خط شکن حاضر در همایش گفت: انسان‌هایی که قلب‌هایشان محکم و مستحکم است و روح غیرت و جوانمردی در وجودشان موج می زند. این فرماندهان رشید دفاع اسلام خطوط دشمن را می شکستند، در حالی که دستهایشان خالی اما گام هایشان سرشار از ایمان بود. اینها مردهای خطوط مقدم نبرد هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: انسان هایی که شکوه ایران را معنا کردند، عظمت ایمان را روی زمین تکثیر کردند. آن ها مفسران حقیقی آیات جهاد بودند. از هیچ دشمنی نترسیدند نلرزیدند و مقهور نشدند. بلکه هر چه به هدف نزدیک تر می شدند آرام تر، شاداب تر و مسرورتر بودند.

وی با بیان اینکه نبرد همچنان ادامه دارد، افزود: جنگ برای نابودی یک کشور، ناپدید کردن یک کشور و برای به اسارت بردن صورت می‌گیرد. گاهی از طریق تلویزیون می‌بینیم شهرهایی که به اسارت رفته‌اند، کودکانی که یتیم شدند و مادرانی که بی‌فرزند شدند. این سرنوشت کسانی است که با ثبات قدم تا آخر ایستادگی نکردند.

چرا یک ملت مقهور شکست می‌شود؟

سردار سلامی ابراز داشت: در حالی که امروز شهرهای ما سرشار از آرامش و پیشرفت است. شما تاریخ چهار دهه از انقلاب را نگاه کنید، این دوران سرشار از کسب افتخارات است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته افسانه شاهنامه برای کودکان و نوجوانان خوانده می شد، ادامه داد: امروز آنقدر داستان های واقعی شبیه اسطوره های جاودان داریم چه آنهایی که رفتند و چه آنهایی که ماندند. شما فرماندهان خط شکن ماندگار نسلی هستید که شاهنامه حقیقت این ملت را با زیباترین اشعار حماسی سرودند.

ایران لبریز از فرماندهان مقتدر و با ایمان است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز به فضل الهی فرماندهان مقتدر و با ایمان داریم امثال سرداران چون علی فضلی، اسماعیل کوثری، مرتضی قربانی، شریعتی، شکارچی، نجات، رودکی، کارگر که رهرو راه سرداران شهید همت، باکری، کاظمی، خرازی، شوشتری، همدانی، زین الدین، صیاد شیرازی، دوران، آبشناسان، بابایی، ستاری هستند. کاروان عظیم از ستارگان پرفروغی که افتخار امت اسلام و ملت ایران هستند.

وی گفت: امروز نیز ۲ شهید از ارتش جمهوری اسلامی ایران و دیروز نیز یک شهید از سپاه، شهید حسن صیاد خدایی به لقای الهی پیوستند و این راه همچنان ادامه دارد. چون حیات ملتی همانند ایران  که می خواهد مسیر عزت و کرامت را بپیماید، راهی جز طی کردن مسیر جهاد و شهادت ندارد.

زیبایی های جبهه را در سینه تان حبس نکنید

سردار سلامی خاطرنشان کرد: شما رزمندگان اسلام دل امام را شاد کردید، دل یک ملت را شاد کردید. وقتی ملتی چنین انسان‌هایی دارد، خاطر جمع دارد که امام تنها نمی‌ماند. شما عزت و کرامت را به ذائقه مردم چشاندید. بنابراین این همه زیبایی‌ها را در سینه‌هایتان حبس نکنید.

وی افزود: گاهی ممکن است فکر کنید بیان خاطرات و توفیق حماسه ها تظاهر است! خیر این گونه نیست. بلکه باید این فرهنگ منتقل شود. بیان این حماسه‌ها و جاری کردن آن حقایق عاشورا بود که در  روح جوانان ما جای گرفت و آن ها را عاشورایی کرد. اگر پیام عاشورا نبود، ما در دفاع مقدس پیروز نمی‌شدیم.

با بیان حقایق جبهه ایمان جوانان را بسازید

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: اجازه ندهید این حماسه‌ها در سینه‌هایتان بماند. جوانان ما نیازمند حقایق آن دورانی هستند که دیگر تکرار نمی‌شود. با بیان حقایق‌ها ایمان جوانان را بسازید. چرا که بیان حقایق ایمان جوانان را قوی می‌کند.

وی ادامه داد: در این شرایطی که دشمن تلاش می‌کند، جوانان ما را از آن تاریخ با شکوه جدا کند، باید حماسه‌های دفاع مقدس گفته شود. این یک سرمایه است که توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس دنبال می‌شود. چرا که دفاع میراث یک ملت است و این شکوه تمام و فراموش نمی‌شود.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.