بر اساس اعلام وزیر کشور، تاکنون ۱۴ نفر درحادثه برج دوقلوی متروپل آبادان جان باخته‌اند.

آخرین جزئیات از ریزش برج «متروپل» / جانباختگان  به ۱۴ تن رسید /باز شدن پای سلبریتی‌ها به متروپل

به گزارش قدس انلاین، برج دوقلوی متروپل آبادان ظهر دوشنبه دچار حادثه ریزش شد و بر اساس اعلام احمد وحیدی وزیر کشور، تاکنون ۱۴ نفر در این حادثه جان باخته‌اند.

سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت شب گذشته پس از بازدید از بیمارستان های آبادان و دیدار با مصدومان حادثه ساختمان متروپل اظهار داشته است که  ۲۸ مصدوم حادثه با حال مساعد از بیمارستان های آبادان مرخص شدند و فقط یک نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری است.

آواربرداری بی‌وقفه در حال انجام است

صادق خلیلیان استاندار خوزستان، روز گذشته با تشریح آخرین وضعیت امدادرسانی در محل حادثه متروپل آبادان اظهار کرد: روند امدادرسانی و آواربرداری با همدلی و به صورت بی‌وقفه در حال انجام است و اکیپ‌های زیادی از استان‌های همجوار و دیگر شهرستان‌های خوزستان در منطقه حضور دارند.

وی این را هم گفت که براساس ضوابط هلال احمر ۴٨ ساعت را برای امداد و نجات انجام می‌دهند و پس از آن طی چند روز کار آواربرداری به اتمام می‌رسد.

احمد وحیدی وزیر کشور اما اظهار داشت که نمی‌توان گفت آواربرداری متروپل کی تمام می‌شود. وی گفت: باید با احتیاط کامل حرکت کرد زیرا هر لحظه ممکن است این سازه ناپایدار فرو بریزد و به این دلیل، کار حساسیت و ریسک‌پذیری بالایی دارد و باید کاملا دقت شود.

باز شدن پای سلبریتی‌ها به متروپل

از سوی دیگر پس از گذشت ۲۴ ساعت از ریزش ساختمان پای سلبریتی‌ها به این محدوده باز شد و در شرایطی که دستگاه‌های امدادی دائما بر ضرورت ترک محل و باز شدن فضا برای فعالیت امدادگران تاکید داشتند دو تن از بازیگران راهی محل ریزش ساختمان شدند تا از این حادثه برای فالوورهایشان گزارش خبری تهیه کنند.

اسماعیل نجار، رییس سابق سازمان مدیریت بحران کشور دراین‌باره گفت: ما قدردان احساس مسئولیت و نوع‌دوستی مردم عزیز و تمام اقشار جامعه هستیم. اما یک نکته باید مورد توجه قرار بگیرد که در هنگام وقوع حوادث باید فضا برای امدادگران باز باشد. مردم نباید در محل تجمع کنند و اجازه دهند تا فرصت برای نیروهای امدادی فراهم شود.

توزیع غذای توسط مردم بین امدادگران

در پی بروز حادثه روز گذشته ساختمان متروپل از سوی استانداری خوزستان در شهرهای آبادان و خرمشهر یک روز عزای عمومی اعلام شده است. در عین حال مردم مهمان‌نواز آبادان با توزیع آب، میان وعده و حتی وعده‌های غذایی در خیابان‌های مجاور مجتمع مترو پل آبادان، از امدادگرانی که دو روز است بی‌وقفه در حال انجام عملیات امداد و نجات هستند، پذیرایی کردند.

تا کنون ۱۱ نفر در ارتباط با متروپل دستگیر شده‌اند

صادق جعفری چگنی دادستان عمومی و انقلاب اهواز گفت: با توجه به تاکید دادستان کل کشور در برخورد با متخلفین پروژه ساختمان، تاکنون ۱۱ نفر را به عنوان مسببین و متخلفین دستگیر کرده‌ایم که با قرار تامین مناسب، تحت بازداشت هستند و تحقیقات در حال انجام است.

دیشب و در دومین شب از حادثه فرو ریختن ساختمان متروپل در آبادان، تلاش‌ها برای جستجوی افراد گرفتار زیر آوار ادامه داشت و مردمی که چشم انتظار رهایی اعضای خانواده خود از زیر آوار بودند، در اطراف خیابان‌های منتهی به ساختمان فروریخته حضور داشتند و برای عزیزانشان دعا می‌خواندند.

تشکیل زنجیره انسانی برای ایجاد نظم در منطقه

نیروهای انتظامی و امنیتی نیز ضمن تلاش برای تامین نظم و امنیت منطقه، با تشکیل زنجیره‌های انسانی مانع از تجمع مردم و جلوگیری اختلال در فرآیند آوار برداری در اطراف ساختمان شدند.

دکتر رنجبرزاده معاون پارلمانی سازمان نظام پزشکی در ارتباط با ریزش متروپل اظهار داشته است: این ساختمان با این میزان طبقه سازگاری نداشت و بر روی یک سازه ناپایدار و ضعیف قرار گرفته است. وی این را هم گفت که برخلاف ادعاهای مطرح شده این ساختمان پزشکی – اداری نیز نبود و کاربری اداری – تجاری داشته است.

شب گذشته و پس از شناسایی جسد مالک ساختمان متروپل از سوی اداره تشخیص هویت آگاهی خوزستان و اعلام رسمی دادستان عمومی و انقلاب استان خوزستان، خانواده حسین عبدالباقی با حضور در بیمارستان هویت او را تایید کردند.

انتهای پیام

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.