در هفته ۱۱۸ همه‌گیری کووید ۱۹ در کشور، همچنان تعداد شهرهای قرمز و نارنجی صفر بوده و در عین حال رعایت پروتکل‌های بهداشتی با کاهشی مجدد به حدود ۵۰ درصد رسیده است.

آمار ۴۵ درصدی استفاده از ماسک در کشور

به گزارش قدس آنلاین، بر اساس آخرین نقشه رنگ‌بندی کشور که از سوی وزارت بهداشت منتشر شد، همچنان هیچ شهری در وضعیت قرمز و نارنجی قرار ندارد. در حال حاضر تعداد شهرهای زرد به ۲۵۳ شهر و شهرهای آبی به ۱۹۵ شهر رسیده است.

بر اساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به هفتم خرداد ماه ۱۴۰۱ (از ۳۱ اردیبهشت تا ۷ خرداد ماه)، همچنان پایین و بالغ بر ۵۰.۵۴ درصد بوده است.

روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از ۳۱ اردیبهشت تا ۷ خرداد ماه ۱۴۰۱ می‌توانید در نمودار زیر مشاهده کنید:

آمار ۴۵ درصدی استفاده از ماسک در کشور/ تهران در قعر رعایت بهداشت فردی ضدکرونایی

در عین حال میانگین میزان رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی استان‌های کشور در بازه زمانی ۲۸ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه  ۱۴۰۱، بالغ بر ۵۵.۸۳ درصد بوده است. در این شاخص بیشترین میزان رعایت در استان آذربایجان غربی با ۶۶.۴۲ درصد و کمترین میزان رعایت هم در استان تهران با ۴۶.۹۴ درصد بوده است.

آمار ۴۵ درصدی استفاده از ماسک در کشور/ تهران در قعر رعایت بهداشت فردی ضدکرونایی

همچنین میانگین رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی کشور از ۲۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱، بالغ بر ۵۵.۸۳ درصد بوده است که سالن‌های سینما و تئاتر با ۹۳.۱۹ درصد بیشترین میزان رعایت و مراکز ورزشی با  ۴۹.۷۶ درصد کمترین میزان رعایت را در این شاخص داشته‌اند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی استان‌های کشور از ۲۸ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه بالغ بر ۴۵.۷۱ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت در استان هرمزگان با ۶۵.۲۷ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به قم با ۳۵.۱۰ درصد بوده است.

آمار ۴۵ درصدی استفاده از ماسک در کشور/ تهران در قعر رعایت بهداشت فردی ضدکرونایی

همچنین میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی کشور نیز از  ۲۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱ بالغ بر ۴۵.۷۱ درصد بوده است که بیشترین میزان استفاده از ماسک در اماکن عمومی مربوط به سالن‌ها با ۹۳.۱۰ درصد و کمترین میزان استفاده از ماسک مربوط به استخرها و مراکز تفریحی با ۳۵.۸۶ درصد است.

میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۲۸ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱، ۴۷.۹۹ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت مربوط به استان هرمزگان با ۶۰.۵۸ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به همدان با ۳۵.۱۹ درصد بوده است.

میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۲۸ اردیبهشت تا ۴ خردادماه ۱۴۰۱، ۵۵.۰۷ درصد بوده است. در عین حال بیشترین میزان رعایت مربوط به استان آذربایجان غربی با ۶۹.۵۵ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به تهران با ۴۹.۵۶ درصد بوده است.

همچنین میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی کشور از  ۲۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱، ۵۵.۰۷ درصد بوده است. فرودگاه‌ها با ۹۵.۳۵  درصد رعایت تهویه مناسب در بالاترین سطح رعایت و مراکز ورزشی با ۴۸.۹۷ درصد در قعر رعایت این پروتکل قرار دارند.

در عین حال وضعیت واکسیناسیون در اماکن عمومی کشور از  ۲۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱، را می‌توانید در نمودار زیر مشاهده کنید:

آمار ۴۵ درصدی استفاده از ماسک در کشور/ تهران در قعر رعایت بهداشت فردی ضدکرونایی

در عین حال طبق اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، بر اساس اقدامات ناشی از تشدید بازرسی‌ها از تاریخ ۲۸ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱، از تعداد ۳۵۷۷۸۰۷ مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، بالغ بر ۲۰۱۴۹۱ مورد بازرسی انجام شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.