خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ مدعی شد که واشنگتن احتمالاً اجازه ورود نفت ایران به بازارهای جهانی را بدون توافق هسته‌ای خواهد داد.

بلومبرگ: آمریکا احتمالا اجازه ورود نفت ایران به بازارهای جهانی را می‌دهد

به گزارش قدس آنلاین، گروه ویتول، می‌گوید که آمریکا ممکن است به ایران اجازه دهد حتی بدون احیای توافق هسته‌ای برجام، نفت بیشتری را وارد بازارهای جهانی کند.

به نوشته خبرگزاری بلومبرگ که به طور عمده اخبار اقتصادی را پوشش می‌دهد، تاجران نفت به طور فزاینده‌ای نسبت به احتمال دستیابی مذاکره کنندگان ایران و قدرت‌های جهانی به توافقی برای احیای برجام بدبین هستند.

به گفته مایک مولر، رئیس بخش آسیا در گروه ویتول، دولت فدرال آمریکا ممکن است اجازه دهد «آن نفت(نفت ایران)، کمی بیشتر جریان پیدا کند.»

وی در پادکستی که مرکز مشاور «گلف اینتلیجنس» مستقر در دبی روز یکشنبه منتشر کرد، گفت: اگر انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا تحت مسئله قیمت‌های بنزین درآمریکا قرار بگیرد، می‌توانید انتظار داشته باشید که شاید نسبت به خروج بشکه‌های نفت تحریم‌شده چشم پوشی شود.

به گفته مایک مولر، برخی فکر می کنند بازار به سمت ۱۳۵ تا ۱۴۰ دلار در هر بشکه پیش می‌رود و افرادی هستند که فکر می کنند قیمت‌ها دوباره به زیر ۱۰۰ دلار می‌رود.

منبع: خبرآنلاین

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.