نماینده روسیه در سازمان های بین المللی تصویری از مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در حال قرائت بیانیه آغازین نشست شورای حکام منتشر کرد.

نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آغاز شد

به گزارش قدس آنلاین، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در وین از آغاز نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی خبر داد.

وی با انتشار تصویری از این جلسه در صفحه توئیتر خود در پیامی در این رابطه نوشت که «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در حال قرائت بیانیه مقدماتی جلسه شورای حکام است.

اولیانوف پیشتر پیش بینی کرده بود که نشست امروز شورای شورای حکام پر تنش باشد.

وی افزوده بود که شورای حکام علاوه بر مواردی از جنبه‌های عمومی کار آژانس، در مورد موضوعات مرتبط با ایران، اوکراین و توافق «آکوس» AUKUS (توافق ساخت زیردریایی‌های هسته‌ای برای استرالیا توسط انگلیس و آمریکا) به بحث خواهد پرداخت.

نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی پیش نویس قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی برضد ایران را بی معنا خوانده بود.

در همین رابطه، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با انتشار مطلبی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشته بود: ایران به عنوان یکی از امضاءکنندگان اولیه پیمان منع اشاعه، نسبت به تضعیف بیش از پیش اعتبار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به همگان هشدار می‌دهد.

وی تصریح کرده بود که کسی نمی‌تواند در قبال برنامه مخفی تسلیحات اتمی رژیم صهیونیستی سکوت پیشه کند و سپس ادعای بی‌طرفی کرده و درباره فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران سخن بگوید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.