رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی با بیان اینکه مقدار شهریه مدارس غیردولتی را تا هفته بعد اعلام می‌کنیم، گفت: سه محدوده را برای تعیین شهریه مدارس غیردولتی مشخص و سه نوع شهریه پایین، متوسط و بالا را اعلام خواهیم کرد.

شهریه مدارس غیردولتی هفته آینده اعلام می‌شود

به گزارش قدس آنلاین از وزارت آموزش‌وپرورش، احمد محمودزاده بابیان اینکه مطابق مصوبه مجلس، تعیین الگوی شهریه در اختیار سازمان مدارس و مراکز غیردولتی قرارگرفته است، اظهار کرد: بعد از تعطیلات نوروز، الگوی شهریه را بر اساس مصوبات شورای سیاست‌گذاری، نظارت و برنامه‌ریزی سازمان شامل اعضای حقیقی و حقوقی اعلام کردیم و امسال نسبت به سال‌های گذشته، دو مولفه تعیین کننده دیگر هم به الگوی شهریه اضافه کردیم.

وی افزود: دو ماه و نیم است که مدارس و مؤسسان با همکاری ادارات آموزش‌ وپرورش در حال پر کردن فرمت‌ها هستند و هفته بعد شهریه‌ها مشخص خواهند شد.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی عنوان کرد: در تعیین شهریه مدارس غیردولتی، شهریه ثابت و شهریه برای فوق‌برنامه‌ها و برنامه‌های مکمل‌ها داریم، اما در کنار آن‌یک شهریه غیررسمی نیز وجود دارد که انجمن اولیا و مربیان برای سرویس ایاب و ذهاب و تغذیه دانش آموزان، برنامه‌ریزی می‌کنند.

محمود زاده تأکید کرد: شهریه‌ای که اعلام می‌شود، شهریه ثابت است، اما مدارس تا ۳۵ درصد اجازه دارند برای فوق‌برنامه‌ها و مکمل‌ها شهریه بگیرند، لذا برخی اختلاف‌نظرها و صحبت‌ها بر وجود این دو نوع شهریه وجود دارد.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی بابیان اینکه همه مدارس غیردولتی  فوق‌برنامه ندارند، گفت: اجازه نمی‌دهیم مدرسه‌ای هزینه شهریه فرق برنامه بگیرد، اما آن را اجرا نکند.

محمود زاده در مورد مؤلفه‌های مؤثر بر تعیین شهریه مدارس گفت: براساس الگوی شهریه، چند شاخص را در حوزه کیفیت‌بخشی به دو حوزه آموزش‌وپرورش اضافه کردیم و عددی هم که اعلام می‌کنیم، معمولاً در توافق با مؤسسان مدارس است.

وی بابیان اینکه مقدار شهریه‌ها را هفته بعد اعلام می‌کنیم، اظهار کرد: سه محدوده را مشخص و سه نوع شهریه پایین، متوسط و بالا را اعلام خواهیم کرد. امسال در این خصوص شفاف‌سازی کردیم تا مردم در جریان باشند که این مبالغ صرف چه اقدامات و برنامه‌هایی می‌شود.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی از راه‌اندازی سامانه مشارکت خبر داد و گفت: اگر مردم نسبت به شهریه‌ها و خدمات مدارس اعتراضی داشتند ستاد پروژه مهر در استان‌ها و ستاد ثبت‌نام دانش آموزان پیگیری خواهند کرد.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.