سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا (ع) گفت: در دهه کرامت امسال زائران پیاده در قالب ۱۳۴ کاروان بزرگ و کوچک ایرانی و چهار کاروان عراقی مهمان مشهدالرضا خواهند بود.

۱۳۸ کاروان زائر ایرانی و عراقی به مشهد مقدس مشرف می‌شوند

به گزارش قدس آنلاین حسین رضایی اظهار کرد: به علت کرونا دو سال است که در ایام دهه کرامت زائر پیاده نداریم و امسال با همت مدیران کاروان‌ها و آمادگی ایستگاه‌های صلواتی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی میزبان زائران پیاده امام رضا (ع) از شهرهای نیشابور، سبزوار، تربت حیدریه، فریمان، سرخس، قوچان، کاشمر، کلات، جیرفت، میناب، علی اباد کتول، تهران، کرج، شهریار، ورامین، همدان و کربلا و نجف هستیم.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا (ع) گفت: این کاروان‌ها از ۱۵ خرداد حرکت و تا ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ در مسیر راه‌های ارتباطی به مشهد خواهند بود و بدین منظور با هماهنگی‌های قبلی با مدیران ایستگاههای صلواتی، در مسیر نیشابور، تربت حیدریه و کاشمر، ۶ ایستگاه صلواتی ثابت شامل مسجد امام حسن مجتبی (ع) بینالود؛ قرارگاه امام رضا (ع) در ابرش، ایستگاه سالار زینب در ملک اباد، میقات الرضا، رباط خاکستری، مجتمع جواد الائمه (ع) تپه سلام فعالیت دارند.

رضایی افزود: همچنین ۱۰ ایستگاه سیارفعال که خدمات رفاهی، فرهنگی و درمانی به زائران پیاده ارئه می‌دهند و در مسیر قوچان به مشهد، از ورودی گلبهار تا مشهد سه ایستگاه، در مسیر سرخس ایستگاه میقات الرضا و در مسیر کلات دو ایستگاه موقت و در مسیر فریمان ایستگاه‌های فرهادگرد، تپه سلام، بهشت رضا و شهرداری در ایام منتهی به ولادت امام رضا (ع) فعال هستند.

وی بیان کرد: در سه ایستگاه مسیر نیشابور و یک ایستگاه مسیر قوچان و یک ایستگاه مسیر سرخس و فریمان اسکان و خواب شبانه پیش بینی شده است.

رضایی گفت: همه هزینه‌های خدمات به مهمانان امام رضا (ع) توسط خیرین در مسیر تدارک دیده شده و حتی ایستگاه صلواتی مکتب ال محمد (ص) در مسیر چناران و میقات الرضا سرخس علاوه بر پخت عذا در صورت تأمین آرد مورد نیاز نان صلواتی به زائران و مسافران خواهند داد.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا (ع) در خصوص اسکان زائران پیاده در مشهد گفت: زمان حضور عزیزان زائر پیاده در مشهد یک تا دو روز است و مدیران کاروان‌ها پیش بینی‌های لازم برای اسکان را انجام داده‌اند و برای آن دسته از زائرانی که امکانات اسکان و تغذیه ندارند واحد اسکان جمعیت خدمتگزار با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط هیأت مذهبی، هیئت شاهزاده علی اصغر (ع) و مؤسسه خیریه همسایه آفتاب پیش بینی لازم را انجام داده‌اند.

وی تعداد زائران پیاده عراقی را ۲۶۵ نفر ذکر کرد که در قالب ۴ کاروان از شهرهای کربلا و نجف پیاده به مشهد وارد شدند.

رضایی ادامه داد: همانطور که در ایام مناسبتی؛ مشهد شاهد حضور زائران پیاده است، علاقمندان به ساحت مقدس رضوی هر ساله در قالب کاروانی منظم برای عرض ادب و عزاداری و شرکت در همایش بزرگ راهپیمائی اربعین از مشهد پیاده عازم کریلا می‌شوند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام رضا (ع) افزود: علاقمندان به حضور در این کاروان که امسال بیست و یکمین سفر پیاده خود را از مشهد به کربلا در روز ۱۷ تیر ماه امسال آغاز خواهد کرد تا پایان خرداد مهلت دارند با شماره تلفن ثابت ۳۳۷۱۲۳۰۵ کد ۰۵۱ و یا همراه ۰۹۱۵۹۱۰۱۵۱۰ تماس و ثبت نام کنند.

منبع: مهر

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.