پنجشنبه ۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۴

باید با تبیین دستاوردهای دولت، امید را در جامعه زنده نگه داریم

معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: امروز همه وظیفه داریم در کنار تلاش برای رسیدن به وضعیت مطلوب، دستاوردها و موفقیت‌های دولت مردمی در بخش های مختلف را برای مردم تبیین کنیم تا روحیه امید در جامعه زنده و پویا باشد.

محمد حسینی

به گزارش قدس آنلاین، سید محمد حسینی در پانزدهمین مجمع عمومی سراسری جامعه اسلامی مهندسین در سخنانی با گرامیداشت یاد شهید چمران این شهید بزرگوار را نماد اخلاص، صفای باطن، صبر و استقامت و پایمردی توصیف کرد و گفت: شهید چمران هرگز مرعوب دشمن نشد، او رفاه و زندگی آرام را رها کرده و در کنار محرومین لبنان و جبهه های جنگ تحمیلی حضور یافت و با دمیدن روحیه امید، منشاء تحولات اساسی شد و چون به نصرت الهی اعتقاد و باور داشت، توانست دستاوردها و تحولات بزرگی ایجاد کند که باید الگوی همه ما در مسیر تعالی و پیشرفت باشد.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: عده‌ای به دنبال القای بن بست و ناامیدی هستند اما بی‌تردید کسانی که در مسیر الهی گام بردارند، موانع هرگز نمی تواند آنها را در مسیر خدمت متوقف کند و امثال شهید چمران و سردار سلیمانی از چنین روحیه بزرگی برخوردار بودند و با ایستادگی توانستند شرایط را به نفع مردم تغییر دهند.

حسینی یکی از وظایف و مسئولیت‌های تشکل‌های سیاسی را ایجاد وفاق و اثرگذاری در جامعه دانست و افزود: امروز در یک جنگ تمام عیار با دشمنان قرار داریم و لازم است تلاش و پشتکار بیشتری را برای غلبه بر مشکلات به کار بگیریم.  

معاون رئیس جمهور با اشاره به برگزاری اجلاسیه سراسری کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در هفته گذشته اظهار داشت: در آن جلسه تاکید داشتم امروز که دولت مردمی با روحیه جهادی و انقلابی روی کار آمده است، زمان کار و فعالیت نیروهای وفادار به آرمان‌های انقلاب اسلامی است تا دولت را در رسیدن به اهداف و برطرف کردن مشکلات انباشته شده کمک کنند.

حسینی با بیان اینکه دولت از نقد و دیدگاه‌های صاحب‌نظران دلسوز و نخبگان استقبال می‌کند بیان کرد: این دولت خود را مستغنی از نظرات دیگران نمی‌داند و گوش شنوایی برای شنیدن و عمل به دیدگاه‌های مفید و سازنده صاحب‌نظران و نخبگان جامعه دارد. جامعه اسلامی مهندسین و سایر تشکل‌های سیاسی می‌توانند پیشنهادات و راهکارهای خود را در حوزه‌های مختلف به دولت ارائه دهند.

وی با بیان اینکه دشمن همه ابزارهای خود را برای ایجاد نا امیدی در جامعه به کار گرفته است گفت: متاسفانه در داخل کشور نیز عده‌ای دانسته یا ندانسته در مسیر تبلیغات دشمن گام برمی‌دارند و بی تردید اگر کسی به گونه ای سخن بگوید که فضای جامعه تیره و تار نشان داده شود و مردم مایوس شوند، در مسیر خواسته های دشمن حرکت می کند، لذا باید مراقبت کرد.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه امروز ریل گذاری جدیدی در داخل کشور در عرصه سیاست داخلی و خارجی آغاز شده است اظهار داشت: دولت مردمی تعامل و همکاری گسترده ای را با کشورهای دوست و همسایه آغاز کرده که آثار اقتصادی فراوانی برای کشورمان به همراه دارد بر اساس  گزارش های مطرح شده سطح روابط تجاری کشورمان با برخی از کشورهای همسایه چندین برابر افزایش یافته است.

حسینی خاطرنشان کرد : متاسفانه در دوره گذشته بسیاری از پروژه هایی که حتی پیشرفت بالای ۹۰ درصد داشتند متوقف مانده و تکمیل نشدند و دولت سیزدهم در کنار پرداخت ماهیانه حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی که دولت قبل ایجاد کرده است با جدیت در مسیر تکمیل و راه اندازی طرح ها و پروژه های نیمه تمام در سطح کشور گام بر می دارد و  با رکورد سفر به تمام استان های کشور در طول یک سال، تلاش می کند نگرانی های مردم را مورد رسیدگی قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه دولت نسبت به مسائل و معضلات اجتماعی بی تفاوت نیست، اظهار داشت: در خصوص رفع نگرانی مردم درباره اجاره مسکن  تصمیماتی اتخاذ شده و مجلس نیز طرح دو فوریتی ارائه کرده است تا تصمیمات موجود در این زمینه ضمانت اجرایی داشته باشد.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با اقداماتی که دولت در عرصه اقتصادی آغاز کرده است بی‌تردید منافع عده‌ای به خطر افتاده و دنبال مانع‌تراشی هستند و دشمنان نیز تلاش می‌کنند تا در کشور کمبود و نارضایتی وجود داشته باشد اما دولت مصمم است با گره گشایی از مشکلات، مردم شرایط بهتری داشته باشند.

حسینی در ادامه سخنان خود اهمیت انتقال تجربه ارزشمند مدیران ارشد به نسل جوان را مورد تاکید قرار داد و گفت:  از جمله اقدامات تشکل های سیاسی کادر سازی و انتقال تجربیات مدیران ارشد به نسل جوان است و در کنار آن باید نظارت و مراقبت کند تا با حمایت‌های فکری و معنوی، اعضای تشکل و مدیران، دچار تعارض منافع شخصی، گروهی و مالی نشوند.

وی با بیان اینکه دشمن با استفاده از شیوه های مختلف از جمله تحقیر و تحریف، تلاش می کند اعتماد به نفس و روحیه «ما می توانیم» را در بین ملت ایران تضعیف کند اظهار داشت: دولت با عزم و اراده جدی و استفاده از نظرات نخبگان و دلسوزان نظام در مسیر رفع مشکلات و پیشرفت و آبادانی کشور قرار گرفته است و در این مسیر هیچ مانعی را به رسمیت نمی شناسد.

معاون رئیس‌جمهور همراهی همه ارکان نظام با اقدامات دولت در حوزه اقتصادی را ضروری دانست و گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند در این گونه اقدامات همه باید به میدان و صحنه کمک به دولت وارد شده و براب موفقیت برنامه های تحولی کمک کنند.

حسینی جامعه اسلامی مهندسین را مجموعه ای ولایی، انقلابی و پیرو امام و رهبری توصیف کرد و گفت: اندیشه های والای امام راحل همواره باید مورد توجه و نصب العین چنین تشکیلاتی باشد بعضی ها می خواهند امام به فراموشی سپرده شده و یا چهره لیبرال مسلک از امام ارائه دهند، که در مقابل آن همه وظیفه داریم اندیشه های امام راحل را در جامعه تبیین  و به نسل جوان معرفی کنیم.

وی تاکید کرد: در عرصه جنگ تمام عیار با دشمنان نباید در موضع انفعال باشیم و باید دشمن را به چالش بکشیم همانطور که امثال مرحوم نادر طالب زاده در عرصه حقوق بشر  و در قالب برنامه های مختلف، فعالیت های خوبی در این زمینه داشت.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز دولت و مجلس برای تدوین برنامه هفتم توسعه تلاش می کند و در این زمینه نیز تشکل های سیاسی مانند جامعه مهندسین می توانند ضمن آسیب‌شناسی برنامه‌های گذشته، راهکارها و پیشنهادات خود را ارائه دهند و دولت از آن استقبال می کند.

حسینی افزود: رئیس‌جمهور با روحیه انقلابی و خستگی ناپذیر به دنبال رفع مشکلات و دغدغه های مردم است و در این مسیر لازم است  همه مدیران و کارکنان با چنین روحیه ای وارد میدان شوند و قطعاً با  این روحیه می توان با سرعت بیشتر مشکلات را برطرف کرد.

وی در ادامه افزود: با اینکه دولت در شرایط مطلوبی تحویل داده نشده اما آیت‌الله رییسی به رغم همه مشکلات بجامانده تاکید دارد که دولتمردان با روحیه انقلابی و جهادی، بهبود وضعیت اقتصادی همه اقشار را مورد توجه قرار دهند و قطعاً اگر شرایط اقتصادی کشور بهتر شود حتماً دولت از آن به نفع مردم استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

نظر شما