یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹

اجرای ۱۴ نمایش در آخرین روز برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان

۱۲ نمایش صحنه‌ای و ۶ نمایش خیابانی در پنجمین و آخرین روز از بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان اجرا می شود.

تئاتر کودک

به گزارش قدس آنلاین، از دبیرخانه بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک ونوجوان همدان، نمایش «قصه بخت» کار گروه جامعه معلولین تپش از مهریز یزد، ساعت ۱۱، ۱۶:۳۰ و ۱۸:۳۰ در بخش تئاتر فراگیر در پلاتو استاد بیگلریان «مجتمع فرهنگی هنری بوعلی» روی صحنه می‌رود و نمایش «ساکت» نیز به نویسندگی سمیه منجم و کارگردانی امیر تنها از لاهیجان ساعت ۱۰:۳۰ و ۱۱:۳۰ در بخش مسابقه تئاتر خردسال در پلاتو استاد عبادی اجرا خواهد شد.

در «مجتمع فرهنگی هنری شهید آوینی» نمایش «با خودت برقص» عنوان نمایشی نوشته و کار مسیحا ابوعلی از شیراز است که ساعت ۱۱، ۱۶:۳۰ و ۱۸:۳۰ در بخش مسابقه تئاتر نوجوان در تالار اصلی این مجموعه اجرا می‌شود، نمایش «کروکودیل» از ارمنستان نیز به نویسندگی نایرا ادیگاریان و کارگردانی آقاسی مل کولیان ساعت ۱۶:۳۰ و ۱۸:۳۰ در بخش تئاتر بین‌الملل جشنواره در پلاتو استاد عاشورپور به صحنه خواهد رفت.

در این مجتمع «تماشاخانه خیمه شب‌بازی» نوشته و کار محمدحسن ابویی از مهریز ساعت ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰، «نقل خوان سوم اسفندیار» نوشته علیرضا اسدپور با نقالی سیده مهتاب حسینی از کازرون ساعت ۱۶ و «نقل چهارم اسفندیار» با نقالی آرمیتا نصرزاده از کازرون ساعت ۱۸ در بخش نمایش‌های ایرانی جشنواره در محوطه داخلی این مجتمع فرهنگی هنری اجرا خواهد شد.

همچنین در محوطه بیرونی «مجتمع فرهنگی هنری شهید آوینی» نیز ساعت ۱۶:۴۵ پذیرای نمایش «داستان سیاه» نوشته و کار آرش رضایی از الیگودرز ساعت ۱۶:۴۵ در بخش مسابقه تئاتر خیابانی و «شهر کوچولوترها» به نویسندگی و کارگردانی مهرداد کاوسی‌حسینی از همدان ساعت ۱۸:۴۵ در بخش تئاتر فراگیر است.

در سالن اجتماعات «تالار فجر» نیز نمایش «دزد لالایی‌ها» نوشته فائزه فیض و بهرام جلالی‌پور و کار سیدآرش شریف‌زاده از تهران ساعت ۱۱، ۱۶:۳۰ و ۱۸:۳۰ شرکت‌کننده در بخش مسابقه تئاتر کودک در این تالار روی صحنه خواهد رفت.

در «تالار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان» نیز نمایش «مبارک و آه» نوشته و کار پگاه معصومی از همدان ساعت ۱۰:۳۰ و ۱۱:۳۰ در بخش مسابقه تئاتر خردسال در این مجموعه روی صحنه می‌رود.

در «تالار شهید مظاهری» (مریانج) نمایش «روزی که هر لب ترانه‌ایست» نوشته حسین نادری و کار حسین نادری و مرتضی اسدی‌مرام از کرمانشاه ساعت ۱۶ و ۱۸ در بخش تئاتر فراگیر در این تماشاخانه اجرا خواهد شد.

«پیاده راه بوعلی» همدان نیز ساعت ۱۰:۳۰ میزبان نمایش «شهر کوچولوترها» نوشته و کار مهرداد کاوسی‌حسینی از همدان در بخش تئاتر فراگیر و نمایش «نان‌آوران» به نویسندگی احمد جلیلوند و سعید باغبانی و کارگردانی سعید باغبانی از همدان در بخش مسابقه تئاتر خیابانی ساعت ۱۱:۳۰ بود.

گفتنی است بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، به دبیری امیر مشهدی عباس که از اول تیرماه با شعار «تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» در شهر تاریخی همدان آغاز شده، فردا(دوشنبه ششم تیر) به پایان می رسد.

این جشنواره با حضور ۷۰ گروه نمایشی داخلی و خارجی برگزار می شود، ۵۰۰ اثر از گروه های نمایشی داخلی و خارجی به جشنواره ارائه شد که پس از داوری اولیه ۷۰ گروه نمایشی به این دوره از جشنواره راه یافتند. در این دوره از جشنواره گروه های نمایشی از پنج کشور ایتالیا، یونان، ارمنستان، ترکیه و عراق حضور دارند و با دیگر راه یافتگان به این رویداد رقابت می کنند.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

نظر شما