سه‌شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی:

ایمن‌سازی مدارس فرسوده پایتخت ضروری است

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه تعداد قابل توجهی از مدارس در پایتخت نیازمند ایمن‌سازی است گفت: سازمان آتش نشانی آماده همکاری با آموزش و پرورش برای این اقدام مهم است.

کلاس درس

به گزارش قدس آنلاین، سید جلال ملکی اظهارداشت: تعطیلات مدارس فرصت مناسبی است تا نسبت به ایمن‌سازی مدارس اهتمام ویژه انجام شود.

وی افزود: گرچه در سال‌های اخیر، مخاطرات بدی در مدارس شهر تهران نداشتیم اما ضروری است که قبل از وقوع هر اتفاق ناگوار جلوی آن گرفته شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ادامه داد: آتش نشانان در زمان فعالیت مدارس، دوره‌های آموزشی متعددی درباره ارتقای سطح ایمنی معلمان و دانش آموزان انجام داده و در زمان تعطیلی مدارس نیز این امکان وجود دارد.

ملکی با بیان اینکه تعدادی قابل توجهی از مدارس نیز فرسوده و نیاز به بازسازی دارد گفت: سازمان آتش نشانی آمادگی دارد نسبت به شناسایی این مدارس اقدام کند و در این زمینه نیز آماده همکاری با وزارت آموزش و پرورش است.

به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، طرح تهیه شناسنامه ایمنی مدارس یکی دیگر از اقداماتی است که سازمان آتش نشانی آماده همکاری با آموزش و پرورش است.

وی خاطرنشان کرد: بازدیدهای ایمنی آتش‌نشانان در مدارس طبق برنامه و در برخی مواقع نیز به درخواست مدارس انجام می‌شود و  ظرفیت مناسبی برای کلانشهر تهران در زمینه ایمن‌سازی مدارس است.

منبع: ایرنا

نظر شما