چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰

افزایش تعداد مرگ و میر کرونایی در آلمان / مرگ ۱۷۵ نفر در شبانه روز گذشته

موسسه رابرت کخ آلمان اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته در آلمان ۱۷۵ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خودشان را از دست دادند. این درحالی است که بیش از ۷۶ درصد از جمعیت آلمان دو دوز واکسن خود را دریافت کرده‌اند. واکسن‌های تزریق‌شده عمدتا فایزر و مدرنا بوده‌اند.

کرونا

به گزارش قدس آنلاین به نقل از وست فالن، موسسه رابرت کخ (RKI) تعداد مرگ و میر ثبت شده بر اثر کرونا را در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۵ نفر گزارش کرده است. موج ابتلا به کرونا در آلمان اکنون افزایش یافته  و مقامات این کشور مبتلایان جدید را ۱۳۳ هزار و ۹۵۰ مورد در شبانه روز گذشته در این کشور اعلام کردند.

هفته گذشته و در بازه زمانی مشابه این تعداد ۱۱۹ هزار و ۲۳۲  مورد بود. تعداد ۱۰۴ نفر نیز در همین بازه زمانی بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند که کمتر از آمار روز گذشته است.

با این حال، این آمار تصویر کاملی از وضعیت کرونا در آلمان را ارائه نمی دهد. کارشناسان می گویند  تعداد زیادی از موارد وجود دارد که توسط RKI ثبت نشده و آن هم به این دلیل است که همه افراد آلوده آزمایش پی‌سی‌آر انجام نمی دهند. فقط تست های پی‌سی‌آر مثبت در این آمار به حساب می آیند.

به طور کلی، تعداد عفونت‌ها و مرگ‌ومیرهای جدید ثبت‌شده در روزهای اخیر افزایش داشته است. از اول ژوئیه تست فوری کرونا که پیش از این به صورت رایگان انجام می شد، دیگر اینگونه نخواهد بود و هر تست فوری برای آلمانی ها ۳ یورو هزینه دارد.

بر پایه اطلاعات مؤسسه روبرت کخ، تا دوشنبه ۱۸ آوریل بیش از ۷۶ درصد از جمعیت آلمان دو دوز واکسن خود را دریافت کرده‌اند. نزدیک به ۶۰ درصد هم افزون بر آن واکسن تقویتی را زده‌اند. واکسن‌های اصلی تزریق‌شده در این کشور، بیوان‌تک و مدرنا بوده است.

گفتنی است که در پی افزایش موارد ابتلا و مرگ و میر بر اثر کرونا، متخصصان و وزیر بهداشت آلمان شهروندان را به رعایت تدابیر و اقدامات احتیاطی فرامی‌خوانند.

برچسب‌ها

نظر شما