یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۵

سرگردانی «عارف» استقلال؛ در جستجوی میانبری به تیم ملی

تلاش مدافع استقلال برای یافتن تیم و بازی در خارج از کشور اکنون به امارات رسیده و این بازیکن برای ادامه فعالیت دوران حرفه‌ایش، چالشی جدی را پیش‌رو دارد.

عارف

به گزارش قدس آنلاین، تیم استقلال تهران در فصل بیست و یکم فوتبال ایران، آماری خارق‌العاده را در خط دفاعی به نام خود ثبت و در ۳۰ بازی تنها ۱۰ گل دریافت کرد. استحکام خط دفاعی استقلال در نتیجه تفکر فرهاد مجیدی، گابریل پین و بازیکنانی بود که سرنوشت متفاوتی برای هر کدام از آنان بعد از جشن قهرمانی رقم خورد. برای ثبت رکورد تاریخی خط دفاعی استقلال نفراتی مانند سیاوش یزدانی، محمدحسین مرادمند، عارف غلامی، محمد دانشگر، رافائل سیلوا و سیدحسین حسینی نقش اساسی داشتند.

اما مردان تاریخ‌ساز خط دفاعی استقلال چه سرنوشتی پیدا کردند؟

بعد از جشن قهرمانی فرهاد مجیدی راهی امارات شد و با تیم الاتحاد کلبا قرارداد بست. گابریل پین دوری مجیدی را تحمل نکرد و به ایتالیا رفت تا چالش دیگری را در زندگی ورزشی خود تجربه کند. محمدحسین مرادمند اسفندماه سال ۱۴۰۰ به همراه سیاوش یزدانی به ملوان انزلی پیوستند تا دوران خدمت مقدس سربازی را سپری کنند. البته اخباری از بازگشت مرادمند به تیم استقلال منتشر شده و احتمال بازگشت سیاوش یزدانی به این تیم نیز زیاد است.

یزدانی در صورت قبولی در آزمون دکترا می‌تواند با استفاده از بند معافیت تحصیلی به جمع آبی‌پوشان اضافه شود.

یکی دیگر از مردان تاریخ‌ساز خط دفاعی استقلال محمد دانشگر بود و این بازیکن تا پایان فصل بیست و یکم قرارداد داشت و ترجیح داد به اصفهان برود.

رافائل سیلوا مرد محبوب آبی‌ها این روزها پست‌های خداحافظی می‌گذارد و کسی از سرنوشت وی خبر دقیقی در دست ندارد. هرچند شنیده می‌شود، دور جدید مذاکرات او با مدیران استقلال مثبت بوده است.

سرنوشت عارف استقلالی‌ها بسیار متفاوت از دیگران

در حالی که مرادمند به تیم استقلال برگشته و احتمال بازگشت یزدانی نیز وجود دارد، عارف غلامی به یک بازیکن سرگردان در فوتبال ایران تبدیل شده که در جستجوی تیم است. شگردهای او برای ادامه زندگی قهرمانی متفاوت از دیگران است. این بازیکن یک روز با جذابیت‌های اصفهان عکس یادگاری می‌گیرد و روز دیگر خبر حضورش در پرتغال منتشر می‌شود. برخی از اخبار حکایت از حضور او در دبی دارد اما دوستانش ادعا می‌کنند برای سیاحت راهی کشورهای حاشیه خلیج فارس شده است. 

شاید غلامی در سفر سیاحتی خود به صورت اتفاقی با یکی از باشگاه‌های فوتبال امارات به توافق برسد یا دلارهای مسئولان تیم الاتحاد کلبا وی را همچون مجیدی از استقلال دور کند تا یک فصل در لیگ فوتبال این کشور توپ بزند. البته احتمال بازگشت غلامی به استقلال نیز وجود دارد و شاید وی خلاف مربی خود چشم بر روی جذابیت‌های کشور امارات ببندد. 

البته حضور عارف غلامی در استقلال قطعی نیست و به احتمال زیاد او مانند برخی از بازیکنان خارج‌نشین به این باور رسیده که احتمال حضورش در جام جهانی به بازی وی در لیگ‌های خارجی بستگی دارد. به‌نظر می‌رسد او به‌دنبال تیمی در لیگ فوتبال پرتغال، یونان، قطر یا امارات است. رسوخ این باور در تفکر غلامی نه به تفکر دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی بلکه به گذشته‌ها بازخواهد گشت جایی که کارلوس کی‌روش پرتغالی اعتقاد زیادی به بازیکنان شاغل در لیگ ایران نداشت و ترجیح می‌داد بازیکنان ملی‌پوش، در تیم‌های دست چندم فوتبال جهان توپ بزنند.

البته غلامی برای رسیدن به جام جهانی یک میانبر دیگر پیش رو دارد. مدافع استقلال تهران می‌تواند برای دیدن جذابیت‌های لیگ ستارگان قطر سفری هم به کشور میزبان جام‌جهانی داشته و شاید بتواند با یکی از تیم‌های فوتبال این کشور قرارداد امضا کند. غلامی اگر در لیگ ستارگان قطر باشد به احتمال زیاد جام‌جهانی فوتبال را از دست نخواهد داد و می‌تواند بازی بزرگان و ستارگان جهان را از نزدیک به عنوان تماشاگر ببیند زیرا وی بیش از هر بازیکن دیگری می‌داند که احتمال حضورش در ترکیب تیم اسکوچیچ کمتر از دیگر مدافعان است.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما