۱۹ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۷
کد خبر: 808237

وزارت خارجه آمریکا ۲۸ مقام کوبایی را به بهانه اقدام علیه تظاهرات‌کنندگان، ذیل محدودیت‌های صدور روادید قرار داد.

۲۸ مقام کوبایی تحریم شدند

به گزارش قدس آنلاین، وزارت امور خارجه آمریکا شامگاه شنبه محدودیت‌های صدور روادید را علیه ۲۸ مقام کوبایی اعلام کرد که به ادعای خود در سرکوب تظاهرات سال قبل نقش داشتند.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این محدودیت‌ها شامل اعضای بلندپایه حزب کمونیست کوبا و مقاماتی می‌شود که در بخش‌های ارتباطات دولتی و رسانه‌ای این کشور کار می‌کنند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، «برونو رودریگز» وزیر امور خارجه کوبا بلافاصله پس از اعلام این خبر، اقدامات و سیاست آمریکا در قبال کشورش را مورد انتقاد قرار داده و گفت که این اقدامات ناقض قوانین بین‌المللی است.

رودریگز توضیح داد: «با توجه به تلاش ناموفق برای برانگیختن خیزش مردمی در کوبا در سال ۲۰۲۱، دولت آمریکا و وزیر امور خارجه آن به دنبال بی‌اعتبار کردن پیروزی مردم بر تجاوزات امپریالیستی هستند».

دولت کوبا می‌گوید که تحریم‌های اقتصادی آمریکا در دوران جنگ سرد، همراه با تلاش‌ها برای دامن زدن به اعتراضات در این جزیره، با هدف سرنگونی دولت کمونیستی است.

به نوشته رویترز، وزارت امور خارجه آمریکا مقامات کوبا را که با محدودیت‌های جدید روادید مواجه شدند، متهم کرد که سیاست‌هایی را که به ادعای آنها منجر به بازداشت و محاکمه‌های  معترضان سال قبل شده، ترویج می‌دهند.

واشنگتن همچنین مدعی شد که دولت کوبا برای جلوگیری از برقراری ارتباط مردم با یکدیگر و مسدود کردن ارتباطات با جهان خارج، از قطع اینترنت استفاده کرده است.

در این بیانیه ادعا شده است: «مقامات رسانه‌ای دولتی به کمپین علیه معترضان زندانی در ۱۱ ژوئیه ۲۰۲۱ و اعضای خانواده آنها که به‌طور علنی در مورد پرونده‌های عزیزان خود صحبت می‌کنند، ادامه می‌دهند».

این در حالی است که حدود یک ماه و نیم قبل، وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد بازنگری‌هایی را در سیاست‌های دولت قبلی در قبال کوبا انجام داده که شامل حوزه‌های سفر به کوبا و تسریع صدور روادید است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.