رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سفر بایدن به منطقه با کارسازی کامل صهیونیست‌ها انجام شده و رئیس جمهور آمریکا مجری برنامه‌ها و پروژه‌هایی است که رژیم صهیونیستی به عنوان اصلی‌ترین دشمن ملت‌های منطقه آن را حتی در حد جزئیات طراحی و دیکته کرده است.

 قالیباف: سفر بایدن به منطقه با کارسازی صهیونیست‌ها انجام می‌شود

به گزارش قدس آنلاین، محمد باقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی سه شنبه بیست و یکم تیر ماه ۱۴۰۱ با اشاره به سفر رئیس جمهور آمریکا به منطقه گفت: مجموعه شواهدی که اکنون در دست ماست نشان می‌دهد که این سفر با کارسازی کامل صهیونیست‌ها انجام شده و رئیس جمهور آمریکا مجری برنامه‌ها و پروژه‌هایی است که رژیم صهیونیستی به عنوان اصلی‌ترین دشمن ملت‌های منطقه آن را حتی در حد جزئیات طراحی و دیکته کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تبدیل شدن به مجری سیاست‌های اسرائیلی در منطقه یک خطای تاریخی و راهبردی از سوی رئیس جمهور آمریکا خواهد بود که قبل از هر کس به ضرر دولت بایدن تمام خواهد شد.

 وی افزود: بی‌احتیاطی در توسعه ناتو به شرق و نادیده گرفتن هشدارهای ژئوپلتیکی قدرتمند در این باره منجر به آغاز جنگ اوکراین شد و اکنون نیز همان بی‌احتیاطی در قبال منطقه حساس خاورمیانه و خلیج فارس در حال رخ دادن است.

قالیباف خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی یک موجودیت سیاسی نامشروع و بی‌ثبات‌کننده است که حتی قادر به مدیریت محیط سیاست داخلی خودش هم نیست. رژیم صهیونیستی تحت چاهی ایستاده است و آمریکا و دیگر کشورها را هم به افتادن در آن ترغیب می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ماهیت واقعی پیمان آبراهام چیزی جز این نیست، من امید چندانی ندارم که دولت آمریکا توان تشخیص تصمیم درست در این مقطع را داشته باشد، همچنانی که در مذاکرات هسته‌ای نیز حداقل میزان عقلانیت را از خود نشان نداده است.

 وی افزود: از کشورهای همسایه که با ایران دارای تاریخ و آینده مشترک هستند می‌خواهم نسبت به هرگونه برنامه آمریکایی - صهیونیستی که مشخص و هدف آنها برهم زدن ثبات و نظم منطقه است هوشیار باشند و تبعات آن را به درستی و با دقت برآورد کنند.

قالیباف خاطرنشان کرد: ایران یک تکیه‌گاه مطمئن و قابل اعتماد برای همه همسایگان خویش است، اما به همان میزان در مقابل حفظ تعادل امنیتی منطقه حساس است و در دفاع از منابع این منطقه در مقابل هر نوع توطئه یا تلاش برای بی‌ثبات‌سازی تردید نخواهد، کرد.

وی ضمن گرامیداشت فرا رسیدن روز عفاف و حجاب گفت: تاریخ ایران در واقعه مسجد گوهرشاد شاهد جانفشانی مردم برای حفظ حجاب و عفاف بوده است.

قالیباف خاطرنشان کرد: در موضوع عفاف و حجاب باید همواره در نظر داشته باشیم که این ملت در زمان رژیم طاغوت در مقابل کشف حجاب سینه سپر کرده و شهید داده است و هیچ کسی نسبت به موضوع حیا و حجاب و ارزش‌های خانواده حساس‌تر از خود مردم ایران نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در زمینه حجاب فصل‌الخطاب تمامی مجریان و ضابطان باید رعایت قانون و تامین حقوق اساسی مردم طبق قانون اساسی باشد. هر اقدام خلاف موارد تعیین شده در قانون به هر شکلی علیه اصل هدف ترویج حجاب و عفاف خواهد بود.

وی افزود: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باید با تاکید بر اقدامات ایجابی، عقلانی و مدبرانه و با پرهیز از رفتارهای سلیقه‌ای باشد. ملت ایران در طول تاریخ بزرگ‌ترین حافظان فرهنگ عفاف و حجاب بوده‌اند و سیاست‌گذاری فرهنگی کشور نیز باید با توجه به همین موارد صورت گیرد.

انتهای پیام

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.