رییس جمهور با اشاره به ظرفیت های بالای کشاورزی استان کرمانشاه از جمله قریب به ۹۰۰ هزار اراضی حاصلخیز، گفت: این استان در کنار اینکه امنیت مرزها را حفظ کرده می تواند در امنیت غذایی نقش بسیار ارزشمندی را ایفا کند.

رییس جمهور: استان کرمانشاه علاوه بر امنیت مرزها در امنیت غذایی نیز نقش ارزشمندی دارد

به گزارش قدس آنلاین؛ آیت الله سیدابراهیم رییسی صبح پنجشنبه در بدور ورود به فرودگاه کرمانشاه در جمع خبرنگاران افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند استان کرمانشاه سینه ستبر ایران اسلامی است و از کشور عزیزمان مرزبانی کرده و امروز تمام مردم کشور نسبت به این مرزداران خود را مدیون مردم کرمانشاه می دانند که جانانه و پیروزمندانه هشت سال دفاع مقدس چه در مقابل صدامیان و چه منافقان ایستادگی کردند.

وی اظهار کرد: استان کرمانشاه بیش از ۲۰ هزار ایثارگر و جانباز و قریب به ۱۰ هزار شهید دارد و این نشان صدق حضور مردم در همه صحنه های دفاع مقدس است.

رییس جمهور در ادامه همچنین گفت: زمینه بسیار مناسبی برای گردشگری و صادرات باتوجه به مرز مشترک با عراق در این استان وجود دارد.

آیت الله رییسی با اشاره به مرز مشترک استان کرمانشاه با عراق، افزود: در این استان زمینه صادرات فراهم است.

وی ادامه داد: نیازهای استان کرمانشاه بررسی شده و هیات هایی که قبلا اعزام شده و صحبت هایی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه، استاندار، نمایندگان و افرادی که استان را خوب می شناسند، انجام شده و طرح هایی نیز در تهران آماده شده و مورد بررسی قرار گرفته است. 

رییس جمهور اضافه کرد: همه نیازهای استان را در این سفر نمی توانیم برطرف کنیم لذا سراغ اولویت ها رفتیم و اولویت های استان مورد توجه ما است و نسبت به این اولویت ها اعتباراتی را لحاظ کرده ایم.

آیت الله رییسی افزود: در این سفر جلساتی با نخبگان و فعالان اقتصادی داریم و نتالیج تصمیمات و مصوبات را در جلسه شورای اداری به اطلاع مردم و مدیران خواهیم رساند.

وی تاکید کرد: همه باید نسبت به مصوبات سفر حساس باشند تا این سفر بتواند برای استان نتیجه بخش باشد.

رییس جمهور در بیست و هشتمین سفر استانی خود، صبح پنجشنبه ۲۳ تیرماه از طریق فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی وارد کرمانشاه شد.

بنا به این گزارش؛ آیت‌الله «مصطفی علما» نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه، «بهمن امیری مقدم» استاندار، جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی و مدیران دستگاه های اجرایی با حضور در فرودگاه از رییس جمهور و هیات همراه استقبال کردند.

در این سفر، چهار معاون رییس جمهور، یک مشاور و  هشت تن از وزرا، آیت الله رییسی را همراهی می کنند.

رئیس جمهور در چندماهه اخیر از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم به ترتیب به استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس، اردبیل، سمنان، زنجان، لرستان، یزد، قم، هرمزگان، گیلان، گلستان، مازندران، خراسان رضوی، البرز، قزوین، آذربایجان غربی، خوزستان (سفر سرزده به آبادان / ‏‬ متروپل)، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و کردستان سفر کرده است.

براساس برنامه اعلام شده، رییس جمهور در اولین برنامه خود به شهرستان سرپل‌ذهاب سفر می‌کند و در جمع مردم این شهرستان در حرم احمدابن اسحاق (ره) سخنرانی می کند.

سخنرانی در جمع مردم کرمانشاه در ورزشگاه حضرت امام (ره)، حضور در جلسات شورای اداری و شورای گفت و گو و اشتغال و نشست خبری با خبرنگاران از دیگر برنامه های سفر یک روزه رییس جمهور در کرمانشاه است.

همچنین یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش به عنوان نماینده رییس جمهوری به شهرستان اسلام آباد غرب سفر خواهد کرد و عیسی زارع‌پور و سید احسان خاندوزی وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و امور اقتصادی و دارایی نیز به ترتیب به شهرستان‌های سرپل‌ذهاب و سنقر می‌روند.

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور بررسی مطالبات مردمی برنامه سفر به شهرستان‌های کنگاور و صحنه را در دستور کار خود دارد و سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی به عنوان نماینده ویژه رییس جمهوری مطالبات شهرستان‌های جوانرود و روانسر را بررسی خواهد کرد.

سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در شهرستان هرسین حضور پیدا می‌کند و علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو به ثلاث باباجانی می‌رود و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز قصد سفر به شهرستان پاوه را دارد.

سعید محمد مشاور رئیس‌جمهور در امور مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی نیز فردا به شهرستان‌های گیلانغرب و قصرشیرین سفر خواهد کرد و احمد وحیدی وزیر کشور نیز فردا به عنوان نماینده ویژه رییس جمهوری بررسی مشکلات شهرستان کرمانشاه را بر عهده دارد.

همچنین در این سفر انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده و حجت الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی عضو شورای هماهنگی و ارتباطات با روحانیت نیز در کرمانشاه در نشست های تخصصی مسائل و مشکلات حوزه کاری خود را بررسی می‌کنند.

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.