چهارشنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸

پیام تسلیت مسولین به درگذشت استاد حبیب‌الله صادقی

استاد صادقی ثابت قدم پای آرمان‌های انقلاب ایستاد

محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت استاد حبیب الله صادقی، هنرمند روایتگر انقلاب و حماسه را تسلیت گفت.

حبیب الله صادقی

به گزارش قدس آنلاین، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت استاد حبیب الله صادقی، هنرمند روایتگر انقلاب و حماسه را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری، در متن پیام تسلیت محمود سالاری معاون امور هنری چنین آمده است:
بسمه تعالی
إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

خبر درگذشت اندوه‌بار هنرمند متعهد، انقلابی و پیشکسوت عرصه نقاشی، کاریکاتور و گرافیک  استاد حبیب الله صادقی، موجب تألم و تأثر فراوان اینجانب شد.

 استاد حبیب الله صادقی شخصیت بزرگی که عمر پربرکت خویش را با عشق و هنر متعهدانه درهم آمیخته و سالها با جان و دل خود در دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس با آثارش کنار مردم بود و باورها و آرمان‌های مردم را نقش زد؛ انقلابی بود و تفکر آرمانی داشت، همواره به دنبال ایجاد تحول، تجلی، قرائت و رهیافت جدید از روحیه انقلابی با زبان هنر، ثابت قدم پای آرمان های انقلاب اسلامی ایستاد.

 یقینا نام وآثار هنری این استاد و هنرمند پیشکسوت ارزشمند روایتگر انقلاب و حماسه برای همیشه در تاریخ هنر ایران اسلامی ماندگار خواهد بود.

 اینجانب فقدان این هنرمند پیشکسوت را به خانواده محترم  ایشان، اصحاب فرهنگ و هنر تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم، رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و اجر آرزومندم.

شایان ذکر است محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهمن ماه سال گذشته با حضور در موزه هنرهای معاصر فلسطین ضمن گفت و گو با استاد حبیب الله صادقی از کارگاه نقاشی ایشان بازدید کرد و در جریان روند آماده‌سازی آثار این هنرمند پیشکسوت قرار گرفت.

پیام تسلیت مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی به مناسبت درگذشت حبیب‌الله صادقی 

مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باصدور پیامی درگذشت استاد حبیب‌الله صادقی، هنرمند مطرح و برجسته عرصه هنرهای تجسمی کشور را تسلیت گفت.

به گزارش واحد ارتباطات و رسانه مرکز هنرهای تجسمی، عبدالرضا سهرابی مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باصدور پیامی درگذشت استاد حبیب‌الله صادقی، نقاش و هنرمند برجسته عرصه هنرهای تجسمی کشور را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است: 

" بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

با نهایت تاسّف و تالّم، خبر جانکاه درگذشت هنرمند متعهد و انقلابی، دکتر حبیب‌الله صادقی را دریافت کردم.


دکتر حبیب‌الله صادقی از پیشگامان وارسته هنر انقلاب و از هنرمندان صاحب‌سبک رشته نقاشی بود که از عنفوان انقلاب شکوه‌مند اسلامی تا پایان دوران دفاع مقدس و سال‌های متمادی پس از آن، عمر شریف و پربرکت خود را صرف رشد و اعتلای هنر انقلاب و تربیت نسل ارزنده‌ای از هنرمندان متعهد و انقلابی ساخت.

بدون‌شک تلاش‌های مجاهدانه و خدمات ارزنده این استاد پارسا که سرمایه‌ای بی‌بدیل برای هنر انقلاب اسلامی به‌شمار می‌آمد، فراموش‌ناشدنی و فقدان او ثلمه‌ای عظیم و جبران‌ناپذیر برای هنر انقلاب اسلامی و هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی خواهد بود.

در پایان، درگذشت این هنرمند مخلص و متعهد را به خانواده معزّز صادقی، هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی و تمامی شیفتگان و دلبستگان آن استاد ارجمند تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال برای آن فقید فرهیخته، رحمت و غفران واسعه و برای عموم سوگواران و تعزیت‌داران، صبر و اجر جزیل مسئلت دارم ".

عبدالرضا سهرابی
مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی
۵ مرداد ۱۴۰۱

پیام تسلیت بنیاد فرهنگی روایت فتح در پی درگذشت حبیب اله صادقی
سید محمد نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح در گذشت هنرمند متعهد، خوش نام و پیشکسوت هنر مقاومت را تسلیت گفت.

متن پیام بدین شرح است:
هوالباقی

وَبَشِّرِ الصَّابِرِینَ الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

با نهایت تأسف و تأثر خبر ضایعه اسفناک فقدان همیشگی استاد مسلم و مبرز عرصه هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس، فقید سعید استاد حبیب‌الله صادقی مایه تألم خاطر این‌جانب و جمع کثیری از دوستداران هنر انقلاب گردید.
نقش مجاهدت گونه این استاد پیشکسوت و خوش‌نام که نسل‌های گوناگون از اوان روزهای انقلاب تا دوران شکوهمند دفاع مقدس با آثار وی خاطره دارند، بی‌شک در اذهان علاقه‌مندان به هنرمتعهد باقی خواهد ماند.
این‌جانب به نمایندگی از خیل کثیر هنرمندان حوزه هنر مقاومت این ثلمه جبران‌ناپذیر را به خانواده و بازماندگان ایشان و دوستداران و علاقه‌مندان آن فقید سعید تعزیت و تسلیت عرض می‌نمایم و از درگاه خداوند منان جل جلاله در آستانه ماه عزای سیدالشهدا حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) علو درجات را برای آن عزیز سفرکرده مسئلت دارم.
راهش پر رهرو باد

سید محمد نادری
رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح

انتهای پیام/

منبع: فارس

نظر شما