کربلا هم‌زمان با شب اول محرم غرق ماتم شد و مراسم تعویض پرچم‌ گنبد حرم‌ امام حسین علیه‌السلام با حضور هزاران زائر از شهرها و کشورهای مختلف از جمله ایران اسلامی پس از ۲ سال محدودیت برگزار شد.

پرچم حرم امام حسین (ع) تعویض شد

به گزارش قدس آنلاین، پرچم‌گنبد حرم امام حسین علیه‌السلام هر ساله هم‌زمان با شب اول ماه محرم تعویض می‌شود.

‌اما امسال پس از سال‌ها، این مراسم متفاوت از ۲ سال ‌گذشته برگزار شد و در حالی که هزاران عاشق حسینی از شهرها و کشورهای مختلف به کربلا مشرف شده بودند، پرچم سرخ رنگ انتقام گنبد حرم سیدالشهدا علیه‌السلام با پرچم سیاه عزای محرم تعویض شد.

هزاران زائر از نقاط دور و نزدیک پس از نماز مغرب در بین‌الحرمین حاضر شده و منتظر مراسم تعویض پرچم بودند. برخی نیز با توجه به ازدحام جمعیت در فضای بیرونی حرم‌ها نظاره‌گر عزای محرم شدند و با نوای لبیک یا حسین منتظر آغاز مراسم بودند.

امسال پرچم گنبد حرم حسینی طی مراسمی با حضور متولیان حرمین شریفین و جمعی از مسؤولان عراقی برپا شد و هر چه هوا تاریک‌تر می‌شد، زائران بیش‌تری نیز به سوی حرم‌های مطهر کربلا می‌آمدند؛ تا جایی که شب گذشته با توجه به خیل جمعیت، تا ساعتی ورودی‌ها به سمت حرم امام حسین و حضرت عباس علیهم‌السلام و حتی بین‌الحرمین بسته شد و امکان ورود و خروج زوار از این قطعه از بهشت وجود نداشت.

‌پس از آن چراغ‌های سبزرنگ حرم‌های مطهر خاموش و کربلا به رنگ قرمز درآمد و همه چراغ‌های موجود در حرم‌های مطهر قرمزرنگ شد.

 گفتنی است امسال پس از ۲ سال برای نخستین‌بار است که ایرانیان توفیق تشرف به کربلا در ماه محرم را دارند و با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و نبود پرواز، ظرفیت کاروان‌های زمینی برای دهه اول محرم بیش از کاروان‌های هوایی است.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.